Blogi
 
vanker 1965 ja vanker 1989

Olin Nicaraguas 8-9-89 ja kui nüüd loen, et Stalin ja Breznev ratsutasid kohale ja viidi vankril ära, siis sarnane asi toimus ju ka esimestel üliõpilaspäevadel 1965 - Laur Karu hobusega ees ja kõige halvem tudeng ja õppejõud vankril. Ja pärast kirjutati, et kõik algas 1968.a.

12. 09. 2018
 
Venemaa telejaamadele kommenteerimisest

Olen seda teinud nii riigikkogus olles, kui väljaspool seda. Riigikogu päevil jagasin kommentaare 7-8-le riigile. Tänaseni välja, kui kommenteerisin Nestor-Kaljulaidi juttu Baltnewsile. Nad helistasid ka mulle Portugali, ent siis loobusin juttu alustamata öeldes, et olen infost väljas. Tagasitulles avastasin, et just 30.-31. augustil olid Postimehes ilmunud paljastused nende tegevuse kohta. Mõistagi teeb see paljud ettevaatlikuks, eriti kui lugeda Yana Toomi tentsiku kommentaare. Nüüd võib ka nii olla, et nad ei saa enam kõigilt kommentaare. Aga neil on vähemalt võimalus arvata oma raadios ja TVs. Keeldun mina tegemast, kaotan ühest vähestest võimalustest eksperdina esineda ehk siis - miks ma üldse selle alaga tegelen, kui puudub väljund! Kui Eesti kanalid ei taha ja lepivad nõrga kvaliteediga, harin parem välismaalasi.

Tegelikult on Eesti ikka paras kaakide ja aferistide riik, kus asjatundmatute või lihtsalt nõrk  seltskond võib info jagamise monopoliseerida ja sundida kõiki nende mulinat kuulama-lugema. Asjatundjaid nagu poleks olemaski! Eks seda teata ka Venemaal ja osatakse asju sättida - kui tagantjärgi mõne ajalehe suuna muutus ja Alatalu lugude ärakeelamine sünkrooni panna ning meenutada, kes siis kommentaare hakkas küsima, siis võib ikka teatud loogikat näha küll. Vene välisministeeriumi sissesõidukeelust on möödas kolm kuud ja ... on neid, kes enam ei helista ja neid, kes helistvad edasi + mõni uus. Jällegi terenduvad sünkroonsed muudatused. Haistan huvitavaid järeldusi, aga ega sellest Eesti välispoliitika ja selle propaganda huvitavamaks lähe - pole lihtsalt taset. Isegi pikas Trumpi-Obama võrdlusloos on 2 aastat olulist puudu ja üldistuste tulemuseks moonutatud pilt. Vastulugu kirjutada pole mõtet, sest seda ei avaldata või ei maksta raha. Sestap pigem uurin enda lõbuks kuidas Paulusest Sauluse tegemise 4. etapp kulges.

11. 09. 2018
 
Facebook'i tsensuur meenutab tõesti Nõukogude oma

Kuidas keegi, aga mina küll kinnitan, et Varro Vooglaidi avalikustatud FB tsensuur ja seejuures tähtajaline - 30 päeva - meenutab Nõukogude tsensuuri aega ja selle toimimist. Täpselt sama moodi käitus EKP Keskkomitee lektor Vambola Põder mind ekraanilt eemaldades - 30ks päevaks või kolmeks kuuks või siis koguni 6ks kuuks. Sündis see 1983-85, kui - esmalt meenutan, et Enn Anupõllu korraldusega lõpetati minu esinemised detsemebris 1978 ja siis möödus neli aastat, enne kui välissaadete toimetaja ametit pidanud Rein Soomets kutsus mind AKsse kommentaare tegema. Mõistagi polnud see Rahvusvaheline panoraam, saade, mille ma lõin ja mida minu ärakeelajad järgnevalt enda omaks kuulutasid - nagu see on kirjas ka kõigis järgnevalt ilm unud raamatutes, aga seegi asi. Paraku jõudis just siis ringiga ETVsse Keskkomiteest eemaldatud, kuid tiitli säilitanud Põder. Mõistagi läks tema alluvusse AK ning tsirkus algas. Ekraanikeelde tuli robinal ja ikka ootamatult. Suhtlesime tema tahtsi vaid telefoni teel ja ega ma muud esinemiskeelu kohta kuulnud kui see, et - "mina nii ütlen." Keskomitee bande süüdistas kõik need aastad mind ideoloogilistes eksimustes, et siis lisada retsept - hakka teksti maha lugema või vähemalt käes hoidma nagu teised. Oligi kõik!

Miks ma seda jälle kirjutan - maniaki märatsemist teadis kogu telemaja ja algul püüti seda võtta huumorina ehk siis mind lohutati. Pärast 3-4ndat korda (ei hakka päevikut vaatama, aga neid sundpause oli vist 8) aga tekkis juba vaikus ehk siis kõik võtsid toimuvat kui midagi loomulikku. Kui kaabaka õigust teha, mida tahab. Tahaks siiralt loota, et sama ei kordu Varro Vooglaidi ja teistega, kelle kallale mingid pseudoainuõigete kambad on läinud. Need FB kohalikud agendid tuleb ikka päevavalgele tuua ning teha avalik analüüs - mis õige, mis vale. Naljakas on juba karistuse pikkus - 30 päeva. Kas tõesti saab normaalsest, väljakujunenud inimesest 31. päeval sootuks teine inimene kui ta isegi ei tea, mis mõnele tundmatule ei meeldinud!?

12. 08. 2018
 
Trump teeb inimesed targaks ja Vene partei tegutseb

Praegu näidati suure aplombiga Andreas Kaju esinemist, kes kinnitas, et siiani püüdis Trumpi lauseid analüüsida - õigemini küll vaid n.ö. poolt sobilikest lausetest ja nüüd saavat aru, et see oli vale. Kena kuulda, aga miks pidi temasuguste käes olema arvamise monopol poolteist aastat!

Märksa huvitavam on Raimund kALJULAIDI KIIRE JÄRELDUS, ET LÄÄS VÕIVAT END KAITSTA KA ILMA tRUMBITA. kIRJUTan siia ka, et kui vastasin teatele, et olen arvatud Venemaa nimekirja, siis rääkisin ühele pikalt, et kükkap see teeb nüüd avalikuks Vene partei olemasdolu Eestis nii nagu olid Prantsuse ja Vene parteid Vene impeeriumis. Lobjakas on juba mitu julget lugu pannud, ... ja mina ootan teist päeva oma loo ülesse panekut.

18. 07. 2018
 
USA saadik ja Vene kultuuriruum

Printsipiaalsus on kena ja diplomaaditöö köögi avamine huvitav. Lahkuv USA suursaadik  James D. Melville kinnitab, et armus Venemaal töötades sealsesse kultuuriruumi ja Eestis töötades oli võimalus külastada vene kultuuriruumi Eestist lahkumata (LP, 7.07). Ka need sõnad on talt kätte saadud Narvas, kus Ameerika tudengid õpivad vene keelt.

08. 07. 2018
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee