Blogi
 
Eesti meedia kolgib koos Kremliga Trumpi

N.ö. distantsi pealt hakkab pilt kuju võtma. Pence'i Eestisse tulekul hämmastas üks pealkiri siinses peavoolumeedias, mis kõlas umbes nii, et Pence tuli meid Trumpist päästma. Täna (7.08) on siis NYT väitnud, et Pence tahab kandideerida 2020 ehk siis Trumpile noa selga löönud. Mõistagi, et järjekordne miinus Trumpile, kuid sedapuhku on Eesti avalikkus hästi ettevalmistatud selleks uudiseks. Ei mäletagi, et Trumpi oleks nii totaalselt ja organiseeritult Eesti ajakirjanduses maha tehtud kui laupäeval 5.08, kui teda mitmel leheküljel ründasid Postimees, Eesti Päevaleht ja Õhtuleht. Ründajate haritust teades kasutavad nad kindlaid materjale ja nüüd söödeti sealt ilmselt eriti ahvatlev ports süstematiseeritud infot ette. Trump on loll, tema kaastöötajad klounid jne. jne. - vaat kelle esindajat me äsja vastu võtsime. Nüüd jääb vaid oodata kiidusõnu Kremlist, sest Eesti peavoolumeedia pani nagu üks mees Pence'i saatjale ehk siis USA välispoliitikale vastu lõugu. Tänu missugune selle eest, et võime rahulikumalt hingata!? Ja milline ajastatus ja ettevalmistus Washington Posti ja NYT rünnakutega ja rünnakutele. Samas pole Eesti peavoolumeedias siiani ilmunud ühtegi materjali tõelisest Trumpi-jahist ehk meilgi hästi teada-tuntud pealtkuulamisest, mida Savisaarega ühenduses on ju piisavalt taunitud.

07. 08. 2017
 
Noored ei tahtnud EL eesistumiseks valmistuda

Praegu, seoses meie ministrite esimese põrumisega EL tandril on paslik meenutada, et läksin 2012 Tallinna linnaülikooli plaaniga käivitada seal mitme kateedri jõududega üliõpilaste 3-aastane eriettevalmistus n.ö. põhiprogrammi kõrval töötamaks abidena, tõlkidena, mänedzeritena jne. Eesti EL eesistumisajal, mis toona oli 2018. Pidasin kõnelusi ka Keit Kasemetsa ja Klen Jääratsiga ning toetuse ja nendepoolne huvi oli olemas. Arvutasin välja sellegi, et see pakuks rakendust kuni 600-le TLÜ lõpetajale. Kuna tulemas oli konkurss, sündis ka konkreetne alternatiivplaan - teine õppejõud pakkus spetsialiseerumist Hiinale ja Aasiale, mis heal juhul pakub võimalusi kuni kümnele. Mida ise arvate - kumba võimalust eelistas nn. üleõpilasaktiiv, mille järel tõstsid käed ka õppejõud?! Mis pärast seda ettevalmistumisega juhtus pole kursis, ent selge see, et isegi tipus jäi midagi tegemata.

12. 07. 2017
 
Jüri Luik RSR-is

Sain 14.06 EE-st teada, et Valhallaga seotud Jüri Luik olla olnud kutsutud ka RSR-i väitlusnäidenditesse. "Näiteks mängiti Hiina moderniseerimist pooldavate ja vanameelsete poliitikute vahel. Luik esindas vanameelseid. Või siis debatt Nõukogude vägede väljaviimise üle Afganistanist. Täpselt ei mäleta, aga mängisin vist Tsernenkot. Igal juhul me võitsime." Ploho igrali, tovarists Luik!

Tuleb meelde, et ise mängisin Barry Goldwateri esindajat ja lollitasin, s.t. naerutasin publikut nii, et võitma pidanud Titma ja Loone? tandemil tuli mind jõuga lavalt minema viia, et end võitjaks kuulutada. Seejuures olid meil kokku lepitud vaid üksikud stseenid - muu oli improvisatsioon. Efektsemaks võtteks sai naiste rinnahoidja "avastamine" Titma-Eero Loone kohtunikelaua sahtlist. Kusagil peaksid mingid märksõnad olema....

21. 06. 2017
 
Remsul Putini sündroom

Suurteoreetik Remsu on jälle millegagi maha saanud. EPLis. Loen temalt vaid rasvaselt antut ja ennäe - Tammsaarel mingi varjunimi ja temal olla ka soveti ajal olnud. Olen kirjutaanud, et puutusin temaga kokku, kui ta tassis Sirbi esindajana kohtuprotsessile kahe KGBshiniku - Napa ja Kuuseoksa allkirjadega paneri minu väljaheitmisest ühngust "Teadus". Ise aga hiljem väitis, et ei tea Kuuseoksast midagi. Nagu uuest loost nähtub, alustab Dostojevskiga ja lõpetab Dostojevskiga, siis jäi pil migile "eestluse hauakaevate leksikonile" ja siis mul turgatas Putini ootamatu vahelejäämine. Pole raske märgata, kuias ta viimastel päevadel püüab selgeks teha, et Kremlil polnud mingit pistmist häkkimisega USA serveritesse ja selle pideva ponnistuse käigus järsku ühel hetkel plahvatas - aga kui oli tegu Vene patriootidega!? Mis mõistagi kohe üles nopiti. Mul on tunne, et Remsu selles arusaamatus ja segases tekstis on ka mingi plahvatuse kirjas.

06. 06. 2017
 
ERRi sovetlikust-keskkomiteelikust ajupesust

Sattusin juhuslikult peale Laur Viirandi koostatud ilmselt 7.le (19.05) - järelikult algas see ajupesu aprilli algul - soovitusnimestikule, mida lugeda nädalavahetusel välispoliitikast. "Käesoleval nädalal välismaises ajakirjanduses avaldatud artiklitest on pakkuda järgmised valikud". On jaotused USA, Venemaa, Ukraina, Prantsusmaa, Muud. Esimeses vaid artiklid Politico = 2. Fox News, Guardian, The Hill Vox, New Yorker, Daily Beast ja mõistagi WP ja NYT ehk siis kõik eranditult Trumpi kukutavad globalistid-liberastid või kuidas neid kutsutakse ning üksnes sel teemal ehk kuidas kukutada. Politico, Reuters, Time on kirjas ka Prantsusmaa ja Venemaa puhul, viimasest märkab ka Paul Goble'i lugusid, mida tõesti võib usaldada. Ent küsigem lihtsalt - mida sel nädalal Euroopas ja NATOs otsustati, ka Kremlis, Lähis-Idas - kas tõesti peab meid huvitama ainult USA kahe teatud seltskonna omavaheline mõõduvõtt, mis isegi selle edenedes võtab kuid ja aastaid keskendumist!? Või on meie huviks meid vahetult puudutavad protsessid meie naabruses? Kas kajstab soovitusnimekiri jätkuvalt seda, et Eesti rahvas on loll ja nn. väliskommentaatorid, kes lubatud esinema peavoolus, ei oma piisavaid teadmisi? Jõudsin juba korra ka küsida - kui esimest korda seda soovitusnimekirja märkasin - kus see nimekiri kokku pannakse? Nüüd teinegi küsimus - kuivõrd arvestattakse selle nimekirjaga pakutud valikuga vähemalt osades raadios kõlavates ajakirjanduse ülevaadetes? ERRi uus koorespondent Ameerikas paistab küll olevat täielikult antud nimekirja koostajate suuvooder. Tankleri haare oli selgelt laiem.

21. 05. 2017
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee