Poliitikakool

Kui keegi ei tea, siis

olen koolipoisse-tüdrukuid poliitikas koolitanud mitu aastakümmet. Ettevõtmist on nimetatud erinevalt (vahepeal oli võimalus kasutada ka teleekraani kuniks kadetsejad selle sulgesid), ent eks tuntus tulenenud ikka eestvedajast ja täna ma ei kõhklegi asjale oma nime lisamist. Õppureid oli erinevaid ja Tallinna sõideti ka mujalt. Kes käis aasta, kes kaks, kes neli, mõni vaid paar korda, aga osa on neist täna poliitikas poliitikute ja diplomaatidena. On ka teistel elualadel tuntud tegijaid. Neid leidub pea kõigis erakondades ja ka see peaks olema sõnum neile, kes mõtlevad alustada poliitikaga sina peale saamist. 

Parima pildi koolitatuist annavad muidugi nad ise: Marianne MIKKO, Ivar VIPP, Clyde KULL, Tiit MATSHULEVITSH, Kaja KELL, Indrek KANNIK, Aap NELJAS, Maret MARIPUU, Taavi VESKIMÄGI, Paavo PALK, Oleg HARLAMOV, Laur UUDAM, Kaido KOPLI, Eero KOSK, Olev AARMA, Lauri ALMANN, Rasmus KAGGE, Veiko BÄRENGRUB, Vallo MATTO, Ingvar BÄRENKLAU, Aare RISTAL, Toomas ÜMARIK, Martin EHATAMM, Marek ÜHTEGI, Rain TOLK, Margus MUGU, Ilmar SELGE, Janek SALME, Mihkel LIIVO, Ken-Marti VAHER, Indrek RAUDNE, Tõnis-Martin KONS, Henri PRAKS, Vadim RÕUK, Erki SAAR, Lauri TÕNSPOEG

Veel pikem tuleb nimekiri neist, keda koolitasin tudengitena (välisminister Raul MÄLK jt.). Nüüd Euroülikooli ja Audentese ülikooli rahvusvaheliste suhete teaduskondade õppejõuna.

Täna võib sellesse nimekirja sattuda, kui tuled:

Pärnu Kolledz pühapäeviti kell 12.00-13.30

 

Kogunemised

17. september 2006

24.september

8.oktoober

15.oktoober

12.november

19.november

26.november

14. jaanuar 2007

28. jaanuar

11.veebruar

1.aprill - arutame Riigikogu valimiste tulemusi ja paneme punkti koolile. toomas alatalu 27.03.2007

Aitähh kõigile, kes käisid ja kes on ka vahepeal huvi tundnud, millal töö edasi läheb. Kuna minu plaanid on kõvasti muutunud, siis teeme nii, et loeme kooli selle aasta töö lõppenuks. Lugege minu kirjatükke seal, kus need ilmuvad. Loodan, et ei kordu 1999 ja tsensuur läheb hullemaks.

toomas alatalu 26.03.2007

 

Pole pikka aega siia midagi lisanud, aga täna - 25.06.2013 vanu ajalehti lapates avastasin 20.05.1993 Päevalehes teate "Mart Laar avaldas tunnustust Noorte Poliitikakooli tööle" ja ka foto, kus tunnen ära Tõnis Praksi ja Liivamägi? Igal juhul tähendas see minu toonase kooli lõpetamist 19.05.1993. Seoses sügisel alanud tööreisidega välismaale ei tulnud enam kindlapäevaline koolitus kõne alla.   2006-7 tegin siiski Pärnus katse, mida koolide ajalooõpetajad kohe kuidagi ei toetanud.

Leidsin ka 1985/6 päeviku ja 1984/5, kui käisime Tartus aprillis RSRiga mälumängu tegemas ja kohtusime mais Indrek Toomega ? Veel nimesid: Allar Viivik, Aare Ristal, Henrik Kasesalu, Aivar Reinap

Leian edasi - 2. septembril 1993 oli Päevalehes reklaamartikkel, et "Noorte Poliitikakool läheb edasi" ja tuligi meelde, et kui siiani oli mul ettekujutus, et lõpetasin 1993.a. mais töötades TPedI ruumides, siis tegelikult jätkasin septembrist detsembrini ja seda nn. fraktsioonide majas ehk KO fraktsiooni ruumides. Asi, õigemini minu ajalised võimalused muutusid, kui Nugis värbas mind Balti Assamblee asju ajama ja alates septembrist hakkasin intensiivselt sõitma Riiga ja Vilniusse. Seda oma riigiõiguskomisjoni töö kõrvalt. Tuli millestki loobuda.

Täna, 4. aprillil 2021 leidsin veel huvitavama killu. EE lisa Reporter 8. november 2001. Tarmo Vahter. 8. detsembri mässajad. Punt vallalisi noori mehi ehitab tohutut parteimasinat valiimiste võitmiseks. 8.12.2001 loodi Res Publica. Tõnis Kons Urmas Reinsalu Ken-Marti Vaher Indrek Raudne.    .... Kuidas ma neile rääkisin, et aktiivsusel Põhjamaades 12 aastane tsükkel ja aastal 2003! Ei mäleta, et Vahter oleks siis uue artikli kirjutanud!

Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee