Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

 
Nüüd siis propagandist ka Ruutsoo armust!

Ütlen ausalt, et ei saa neist korraldustest "vali kaal" ja "klooni" mitte mõhkugi aru, sest kui kirjutada, siis on kõik kaalukas ja end kellekski või millekski kloonida ??? Minu peahuvi on fikseerida ja panen kirja, et põgus pilk kasvõi Eesti ainsale Ukraina aastataguste sündmuste analüüsi kommijate numbrile näitab, et seda loetakse. Aitähh toimetajale, et ta vaatamata pikkusele siiski ilmus, mis sest et Postimees.ee kirjasaatja rubriigis, kus 1983.a. Edasis alustatud ja 1999. a.a Postimehes taasjuurutatud asjatundjate väljalülitamise operatsiooni tulemusena saavad tometaja hea tuju korral sõna ka asjatundjad. Et mitteasjatundjatel ja võõraste mõtete edastajatel oleks pidu 365 päeva aastas ja võimalus rahas supelda, sest lugeja kiri on teatavasti tasuta. Ütlen seda seepärast, et nii nagu olid EKP Keskkomnitee töötajad rahamaiad - mida kinnitavad ka nende "memuaarteosed", nii on seda ka nende tänased järeltulijad (osalt ka ise, kes veel elus). Igal juhul on huvitav lugeda nende reageeringuid, kes 35 aastat tagasi enda arvates kõrvaldasid Alatalu täielikult, aga too elustub ikka ja jälle. Nüüd siis on tulnud kommijatel mitu sähvakut - Alatalu teenib pensionirahale lisa ja Alatalu on propagandist ehk makstud sõnavõtja - enne Keskkomitee (selle termini jätkuv kasutamine kinnitab, et tegu on ekskeskomiteelaste ja seal kinnitatud tegelastega), nuud Washingtoni teenistuses. Ent kus on teie ja teie peremeeste Ukraina analüüsid? - pea ei võtnud siis ja ei võta ka praegu!? Allajäämise tunne oli neil siis ja on ka praegu - sellest ka asjatundjate ärakeelamine - pluss selge mure, et Venemaa seisukohad peale ei jää. Mõni kasutab ju siiani vaid vene allikaid.

Suursuli ja mitme võimu tööriist ning end välismall "keskkomitee"- spetsialistina Ruutsoo aga vaikib. Küllap varsti saab teda ergutatud.

21. 02. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee