Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

 
Urmas Oti tapmisest

Sattusin kuulama Kersnat - kui Moskva ülikoolis õpetati Oti saadete abil, kuidas saateid teha, siis Tartu ülikoolis - loogiline, et ajakirjandusteaduskond - üritati teda ekraanilt maha võtta või midagi sinnapoole. Tõesti huvitav seltskond, kes tunnistab vaid omasid ja hävitab teisi. Ka poliitikas. Vaja vaadata Urmase poolt kirjapandut.

No lihtsalt ei saa aru, kuhu miski satub. Hakka või jälle märkmikusse kirjutama. See "nähtav teistele", "Raskus" "Pilt" "Lehitse" ja muud idiootsed korraldused on kirjutatud 20.aprill 2015.

20. 04. 2015
 
Zhdanoka grupi mees tuli tõde ütlema

Pilt selge, kust on tulnud korraldus Obama/USA-ga seostatava Ilvese ründamiseks. Rünnak algas ju samal ajal, kui Moskva eristas USA Euroopa Liidust ja hakkas esimest kõigis praegustes hädades süüdistama. USAga koos anti korraldus ka Ilvest Rünnata. Ja nii nagu äsjane skandaal Soomes, kus Põhjamaade kaitseministrite ühisavalduse peale erutusid koheselt teatud ringkonnad ja hakkasid presidenti kaitseminsitri vastu välja mängima, sündis sama ka meil. Ehk - nagu olen kolmel korral viiimase aasta jooksul kirjutanud ja teen seda kindlasti veel, - on meil praegugi parteid, mida 18. sajandi Rootsis kutsuti Moskoovia ja Prantsuse parteideks. Nii nagu nad on olemas kõigis Venemaa piiririikides! Kui tuleb soovitus-tellimus, hakatakse kohe tegutsema.

Mis puutub Tarandi halamisse presidendi pädevusest, siis lahkasin seda välissuhtlemise seaduse tegemist ja ka Ilvese + Tarandi Lennarti kaitsmise rolli selles oma artiklis "Eesti välispoliitilisest kontseptsioonist", mis ilmus TTÜ kogumikus "Poliitika. Riigiteadus. Rahvusvahelised suhted," 2014/6 - müügil teda pole, aga suuremates raamatukogudes on ta olemas.

Üks muigega seik veel otsa. Mõistagi mind teatud ringkondades ei loeta jne. Eile kiirelt tellitud Ilvese väljaütlemise kommentaari kirjutades panin kogemata The Sunday Telegraphi asemele The Sunday Times ja täna hommikul kuulsin Eesti raadio diktorilt - pärast Tarandi esiletõstmist jmt., et Ilves arvas midagi The Sunday Times´is.

Lisan sedagi, et Tarandi loogika Ilvese-Paedi asjus langes kokku Yana Toomi Talliinna TVs öelduga. Rääkimata sellest, et Paet, Toom ja Tarand tegelevad kõik järsku Eesti koduste asjadega, mitte Eesti asja ajamisega Euroopas. Kas nende valijad ka sellest aru saavad?

13. 04. 2015
 
Sulid vahetavad taktikat

EKP Keskkomitee ja made fanattide kamp vahetab taktikat - täna tituleeriti mind juba Rahva Hääle autoriks ja keskkomitee töötaja tiitlist on silmatrokavalt loobutud. Samas tõesti rabav - ei mäletata, mida keskkomitee töötajad rääkisid, aga mäletatakse, mida mina Kohtla-Järve väikses asutuses ütlesin! On ikka mälu või odav taktikaline võte. Kirjutet 4.04 - no ei saa aru, kuidas seda täita. Kirjutamise isu kohe kaob.

04. 04. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee