Blogi
 
Julge revolutsioon

Vaatasin järgi 2010.a., kui Pihl esmalt soovitas Nestori maha võtta ja järgnes vasturünnak - sai Pihl toetusallkirju 147. Hääletus Mikser 309 Pihl 124 ehk allakirjutanud haihtusid ja Mikko 39.

Nüüd siis oli "Mina julgen" revolutsioon - Mikser taandus ja julgeid sai kokku 443, vastuhääli 39 ja rikutud sedeleid 25. Üldarv 517. ehk siis üle 80% julgeid.

Läks lihtsalt. Julges solvuda, julges kandideerida ja kuigi õhtul oli asi veel segane, oli pärast Mikseri taandumist julgeid mitte just julgete erakonnas enam kui küllalt.

31. 05. 2015
 
Omade taktikast

EP valimiste eel oli SDE veebruari lehes 10 kandidaadi pildid ja äsjases kõigi seisuga 16. mai ehk jälle puudu TA. Ehkki oli teada. Küll ikka on hea võrdsusest jutlustada.

Jätkan 27 kirjutatut 31. Autobussis jagati lendlehti - kõik - Alatalu ja isegi veepudelid olid kõigi-Alatalu nimega. Tuli lihtsalt ette, et pärast minu etteastet härjavõitlejana Peruus andis Mati Uesson "Ortos"? välja lõhnaõli Toreadoor. Pidi minema minu slaid, aga mul ei olnud vastavaid rõivaid! Nii et on olnud ka niisugusied pudelisilte.

31. 05. 2015
 
Omade tsensuur kaitsemin-is

Leidsin 3.09.2007 EPL huvitav nupp Õnne Pärl, üks väheseid eestlannasid Kabulis - teda ei kutsutud "ruuumi puudusel" Tartus toimuvale Afganistani konverentsile. Eelnes 7.06 samas lehes avaldatud lugu Pärli avalik kiri Toomas Kahur´´ile, et teda teeb kurvaks eestlaste osalus, sest okupatsiooniväed külvavad enda ümber vägivalda ja Eesti poliitikud ei tea, kuidas tegelikult selles riigis elatakse. 

Paistab, et tegu Eesti establishmenti firmaterminiga, sest mind ka ei kutsutud äsja "ruumi puudumisel" Meri konverentsile. Hea seegi, et kuu varem leiti mulle ruumi Pariisis toimunud konverentsi soliidsete esinejate reas.

19. 05. 2015
 
Vaikiv ajastu telemajas

See on Postimehe esiküljel 4. oktoober 2007 Allikmaa väidab vist, et vaadatavus ei loe - kõik on usalduse taga. Oleks nagu sm. Anupõllu õpilane. vt.

Huvitavat ka 5.10 numbris. Priit Rajalo artiklist tuleb välja, et TM olla nõudnud 1992 riigikogus kahte presidendikandidaati  - stenogrammide järgi oli see ikkagi keegi teine! Rein Veidemann päeviku kohaselt olla 13.06.1992 Savisaar pakkunud Merile kandideerimist n.ö. paralleelselt Isamaaga. Allikut aga üllatavat tänaseni, miks Savisaar toetas Taageperat.

17. 05. 2015
 
Remsu teeb jälle tellimistöid

Välisreisi tüttu saatus tagantjärgi pilk EPL 4. mai ilmunud Remsu Loole "MIda tahab EKRE?", mis olla kirjutatud pärast Mart Helme kolme raamatuga tutvumist. Kõva ettevõtmine ja ajakulu. Raske uskuda, et ta tõepoolest ka neisse piisavalt süvenes otsides - nagu ta väidab - "autori hinge". Raamatu igast kirjtükist vaatavat vastu militarism ja kõva käe igatsus ...enamvähem kõik artiklid püüavad rahvast oma valitsejate vastu ülews kihutada ... Helme vihkab Venemaad ja põlgab Ameerikat ... ksenofoobia on tema kinnisidee ... rahuslus, kõvakäelisus ja militarism istuvad ainult kasina intellektiga inimersepoegadele  ... ta on valinud eeskujuks 1918-34 kõvasti kära teinud vapsid ...  Artikli lõpp on eriti võimas elik vastus pealkirjas esitatud kõsimusele "Äkki on see hitlerism ilma Adolfita?" Ehk siis rääkides Helme mõtetest, sildistatakse hoopiski EKRE-t! Kelle tellimusel? 1989 oli just Remsu see, kes toimetuse ametliku esindajana tõi ise või teadis, et ümbrikuas on KGB mehe allkirjaga paberid kellegi vastu.

09. 05. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee