Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

 
Kas Korb toob ka Made suurplagiaadi pinnale

Kuuldavasti on Korbi väitekirja 280st leheküljest 200 maha kirjutatud kolmelt autorilt. Tii Made "Rahvusvahelised organisatsioonid" 485st leheküljest sai tegelik originaal esitatud 420le. Mõlemal juhul tuleb tunnistada, et ausamad inimesed on Venemaal - Eestis algas ju koheselt superplagiaadi, mis ei saanud uudiseks olla, sest mahakirjutamine ehk kõige lihtsam rahateenimise võte õitses keskkomitee grupi väliskommentaarides juba aastaid, - umbkaitse. Selle murdmiseks tuli pöörduda Moskvas ja alles siis hakkasid ilmuma raamatu arvustused Eesti lehtedes ja moodustati komisjon. See tunnistas küll plagiaati, ent - kuna asi tulnuks kinni maksta välisvaluutas, siis kuulutati otsustajaks Moskva kirjastuskomitee. Pabereid aga sinna ei läkitatud.

25. 06. 2015
 
Postimees Ruutsoo ja Tallinna ülikooli eetikanõukogu

Asjad Eesti Vabariigis hakkavad imelikuks muutuma - Pressinõukogu pani Postimehe vabandama (19.06), kuna ühes artiklis oli väide, et Mihhail Kõlvart "oli tegelikult minemas riigikokku." Aga kuna too seda ei olnud ja väitis end mitte taoliselt väitnud, siis süüdistus missugune!? Ehkki "minemas-t" ei õhku ju midagi kategoorilist!? Võimalik, et tegemist on lihtsalt lipitsemisega vene poliitiku ees ja nüüd nii hakkabki Eestis olema, sest Pressinõukogu kuulutab, et PM "eksitas lugejaid." Samas on mul siiralt kahju, et antud pressinõukogu ei saa hinnata Ruutsoo kuulutamist välismaal, et Alatalu sai "sildistatud ja isoleeritud intelligentsist" - kategoorilisus missugune! Avalikkuse, sealjuures rahvsuvahelise avalikkuse ilmselge eksitamine. Tallinna linnaülikooli nn. akadeemiline eetikanõukogu aga leidis, et seltsimees Ruutsoo pole ei eksinud ja eetiline pealekauba. Hakka või ka teise rahvuse esindajaks.

20. 06. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee