Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

 
Närukael ETV sümboliks

Nonii - Alatalu eiramises ja mittemainimises on siis uus tase - enne AKd näidati 15-minutilist ülevaadet ETV arrengust aastate kaupa ja 1968 puhul mainiti rahvusvahelist panoraami. Alatalu loodud saadet aga esindasid Joffe ja Põder. Kui esimese presenteerimisega võib veel nõustuda - ta tehti Adolf Slutski soovil toimetajaks, siis Põdra serveerimine on ikka rabav ja mõistusevastane. Suur osa TV töötajaid toona ja ka praegu ikka mäletavad, kuidas ta juba keskkomitee lektorina teisi esinejaid keelas, kuidas jätkas oma märatsemist TVs - kõik ju teadsid neid 2- ja 6-kuulisi ekraanikeelde teistele esinejatele, mida see maniakk jagas - ja nüüd ühtäkki sümbol!? Tõesti - kas seal majas ka niisgune mõiste nagu sovest - seda vist polegi mõtet eesti keeles kirjutada - on olemas? Või oli see Põdra ainukese õpilase tänu oma õpetajale Eesti TV välispoliitika saadete madalalelaskmise eest!?

19. 07. 2015
 
Rahvusvahelises panoraamis laulis "Peoleo"

Tänase EE (15.07) ülevaates mind mõistagi pole, ent Areeni osas kirjas ansambli Peoleo lood ja võin nüüd kindlalt kirja panna, et nad laulsid mulle 1968.a. Rahvusvahelise panoraami saates "Palgasõduri laulu" ehk "Olen sõjamees Vietnamis" - esimene poliitlaul Panoraamis.

15. 07. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee