Blogi
 
Tsensuur ERRis

Täna on kodaniku päev ja eile avastasin, et olen ERR uudistes põlu alla sattunud. Katse midagi kommenteerida andis punase kirja "Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud". Proovisin teise looga - sama! Mul oli nendega isegi pea aasta toiminud leping, ent siis hakkasid tõrked ja huvitav, et Moldova artilkli miiteavaldamise pärast - 18.06 sai pakutud. Kentsakas lugu, sest nägin sündmusi ette - Moldovas käib oma antimaidan tänavail tänaseni ehk neljdant kuud! Rääkimata sellest, et oleme saatusekaaslased - meid võeti korraga N Liitu ja Moldova on üks Eesti välispol. prioriteetidest. Kuna ma pole seal enam avaldamiskõlbulik, siis olen aegajalt mõned anonüümsed kommentaarid visanud ja ju siis miski kedagi ärritas! Nagu asjatundja ikka mitteasjatundjat ärritab! Kuuldavasti algavat asi kommentaaride kustutamisest, mida ngu pole märganud. Päris ära "piiramine" on selgelt kraad või mitu kõrgem asi. Eesti TV piirab mind keskkomitee lektorite vaimus ja nende õpipoisi eestvedamisel juba 37 aastat, huvitav - kaua ERR kavatseb seda teha? 

26. 11. 2015
 
Eve Kivi eiramisest

LPs on 21.11 intervjuu Eve Kiviga , ilmselt 20s mitme nädala jooksul, sest meie ajakirjanikud kohe ei osak teisiti - üks käes, siis juttu temast kõikjal, ent on paar mõtlemapanevat momenti. Eestis ei osata inimesi nende eluajal hinnata... Kiidu laulud pärast surma ja enesetappe, sest leidsid endid olevat mittevajalikud... Jaak Tamleht äsja Õhtulehes, kui andekas aga aeti teatrist minema ja suri teatri transamehena südamevalust... Eve Kivile on pakutud eesti teatrites vaid ühte rolli... Taasiseseisvunud Eestis mänginud vaid ühes filmis "Tulivesi"... Ei kõlba isegi seriaali

21. 11. 2015
 
Eesti esisõjarditest

Esimeseks on kindlasti ajakirjanik Vahur Lauri, kel - ei tea kelle korraldusel - tuli pähe idee, et Eesti peaks kohe sõtta astuma ja lasi kaitseminisitril, välis- ja EA komisjoni eimehel, peaministril ja vist kellelgi veel Aktuaalses Kaameras seda luulut kommenteerida. Ajakirjaniku võim oli masendav, ehkki kõik küsitletud pidid möönma, et pole palvet sõtta minna. Kas ehmunud televaatajad seda ikka märkasid?!

Minu mäletamist mööda 2003, kui Kristiina Ojulandi adrenaliin teiste sõtta saatmisest tõusis, sihukesi ajakirjanduslikke ettevõtmisi ei olnud. Täna ennustab sõtta minemist ka Eerik-Niiles Kross, kes mõistagi teenib mõne vabariiklasest jänki huvi ja näete, sai ikkagi Ameerikas käia ja Kärt jäi pika ninga!, ent - ehk enne mõtleks, kuidas ja kas NATO ja Venemaa ikka mahuvad Süüriasl koos tegutsema ja alles siis hakkaks eestlasi sõtta ajama. Kuna täna said ameeriklased lõpuks ometi - rohkem kui aasta juba möödas! - ühe naftavoori puruks lastud, siis ehk ei võtagi sõja lõpetamine palju aega ja tähelepanuvalus Gallia kukk kireb niisama.

16. 11. 2015
 
Edgar juutidest, kapost ja putinist

Ehk lugemisoskusest. ES jutt 5.11 Maalehes kannab pealkirja Avaldan mõju kogu Eesti rahvale, mis mõistagi on õige. Tema lisalärm, et kõik ei ilmunud ja see avaldati Delfis tagas kindlalt selle, et seda kõike ka loeti. Sestap - esimesena annab ta tead, et oli vaat et viimane, kes kohtus iisraeli peaminister Rabiniga Pariisis ja mõistagi siis, kui ES oli siseminister ehk siis jõudis lahkuda skandaaliga enne kui Rabin tapeti. Üheks kõneteemaks olid mõistagi praakrelvad ja ... tehing ise. Sealjuures tsiteerib ta peaministri abi, mida Rabini ennast ja kogu jutu mõte mõistagi viidata sellele, kellega tema asju ajab. Toona ja ka praegu. Seejärel saavad oma vitsad isamaalastest kapolased siis antakse Slutskile tuginedes teada Reformi koostööst Venemaaga ja lõpuks saab Eesti rahvas teada, et Putin on käinud ka Keskerakonnabüroos Toompeal!

08. 11. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee