Blogi
 
Kohalik ja globaalne mõtlemine

Sattus kätte PM 3.10, kus Sinisalu lahkab Kohveri röövimise lugu ja ütleb, et esialgu polnud kindel - ehk on tegu hoopis salakaubavedajate kättemaksuaktsiooniga. Kui operatsiooniks oli ikkagi valitud piiridel tekkinud erireziimi aeg seotult Obama tulekuga, siis oli nii madala taseme peale  mõtlemine suisa hämmastav. Aga selgitab piisavalt, miks Eesti kaotas aega Cardiffis ehk ei juletud NATOlastele juhtunust ette kanda. Kui ikka suure poliitika toimumise ajal midagi toimub, siis on see silmapilkselt suur poliitika! Seda ühenduses aasta lõpulgi ilmunud tõestustega, et tegu oli kohaliku tasandi looga. Ehk siis sama seis, kui Gruusia sõja algusega, kus Eestis piisavalt neid, kes usuvad, et ikka grusiinid alustasid - nad lihtsalt ei julge suuremalt mõelda.

31. 12. 2015
 
Valgus läänes või Valgus koordis

Kuna ei saa postimehes kommenteerida, siis ütlen siin, et Lobjakase lugu 15.12 "Valgus läänes" ehk ülistuslaul prantsuse ja rootsi sulidele mõjub kui Nõuka-aegne suurteos "Valgus Koordis". Täiel määral on end avanud ka Mati Heidmets, kes jagab kaasmaalased Eesti - õigemini Peipsitaguse Eesti taastajateks ja edasiviijateks. Viimastele aga olla praegu vaja "selge sõna ja tugeva selgrooga riigimehi" ehk siis diktatuuri! Täielikult bolshevistlik mõtlemine. Remsu keerutab nagu alati ja peab vajalikuks Euroopast vastu võtta ka "küsitav" nii peene sõnaga ta ilmselt õigustas ka omaaegset KGB paberi tassimist Sirbi toimetuse nimel. Lauri Vahtre aga saadab ideoloogiliselt sharlatanid kuradile ja õigesti teeb. Tehkem meiegi tema järel.

16. 12. 2015
 
Teateid plagiaadi rindelt

Esialgu Venemaalt. Täna teatati Moskvast, et Riigiduuma esimehe Sergei Narõshkini Peterburis 2004.a. kaitstud doktoritööst on 40% plagiaat, ent kuna asi on aegunud, siis... Alles 20. novembril võeti esimest korda ära doktorikraad Duuma liikmelt, kelleks polnud venelane, vaid tatarlane, Ühtse Venemaa esindaja Rishat Abubakirov, kelle 2009.a. Kaasanis kaitstud doktoritöö 314st leheküljest vaid 43 võis pidada originaalseks! Septembris - 15.09 kaotas õigusdoktori paberid ka endine Moskva linnaduuma esimees Vladimir Platonov. Süüdistused on esitatud veel mitme Riigiduuma liikme, transpordiminister Maksim Sokolovi ja kultuuriminister Vladimir Medinski vastu.

01. 12. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee