Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

 
Kohalik ja globaalne mõtlemine

Sattus kätte PM 3.10, kus Sinisalu lahkab Kohveri röövimise lugu ja ütleb, et esialgu polnud kindel - ehk on tegu hoopis salakaubavedajate kättemaksuaktsiooniga. Kui operatsiooniks oli ikkagi valitud piiridel tekkinud erireziimi aeg seotult Obama tulekuga, siis oli nii madala taseme peale  mõtlemine suisa hämmastav. Aga selgitab piisavalt, miks Eesti kaotas aega Cardiffis ehk ei juletud NATOlastele juhtunust ette kanda. Kui ikka suure poliitika toimumise ajal midagi toimub, siis on see silmapilkselt suur poliitika! Seda ühenduses aasta lõpulgi ilmunud tõestustega, et tegu oli kohaliku tasandi looga. Ehk siis sama seis, kui Gruusia sõja algusega, kus Eestis piisavalt neid, kes usuvad, et ikka grusiinid alustasid - nad lihtsalt ei julge suuremalt mõelda.

31. 12. 2015
 
Valgus läänes või Valgus koordis

Kuna ei saa postimehes kommenteerida, siis ütlen siin, et Lobjakase lugu 15.12 "Valgus läänes" ehk ülistuslaul prantsuse ja rootsi sulidele mõjub kui Nõuka-aegne suurteos "Valgus Koordis". Täiel määral on end avanud ka Mati Heidmets, kes jagab kaasmaalased Eesti - õigemini Peipsitaguse Eesti taastajateks ja edasiviijateks. Viimastele aga olla praegu vaja "selge sõna ja tugeva selgrooga riigimehi" ehk siis diktatuuri! Täielikult bolshevistlik mõtlemine. Remsu keerutab nagu alati ja peab vajalikuks Euroopast vastu võtta ka "küsitav" nii peene sõnaga ta ilmselt õigustas ka omaaegset KGB paberi tassimist Sirbi toimetuse nimel. Lauri Vahtre aga saadab ideoloogiliselt sharlatanid kuradile ja õigesti teeb. Tehkem meiegi tema järel.

16. 12. 2015
 
Teateid plagiaadi rindelt

Esialgu Venemaalt. Täna teatati Moskvast, et Riigiduuma esimehe Sergei Narõshkini Peterburis 2004.a. kaitstud doktoritööst on 40% plagiaat, ent kuna asi on aegunud, siis... Alles 20. novembril võeti esimest korda ära doktorikraad Duuma liikmelt, kelleks polnud venelane, vaid tatarlane, Ühtse Venemaa esindaja Rishat Abubakirov, kelle 2009.a. Kaasanis kaitstud doktoritöö 314st leheküljest vaid 43 võis pidada originaalseks! Septembris - 15.09 kaotas õigusdoktori paberid ka endine Moskva linnaduuma esimees Vladimir Platonov. Süüdistused on esitatud veel mitme Riigiduuma liikme, transpordiminister Maksim Sokolovi ja kultuuriminister Vladimir Medinski vastu.

01. 12. 2015
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee