Blogi
 
Postimees vaikivas ajastus tagasi

Eilne err.novaator (6.12) pakub ülevaadet Londoni ülikooli kolledzis tehtud uuringust kuidas Eesti Soome ja Suurbritannia ajakirjandus kajastas Eston Kohveri röövimist august ? 2014 märts 2015. Eestit n.ö. esindas Postimees, mis juba ammu hiilgab oma arvamuse puudumise ning võimu- ja Brüsselitruu jutu edastamisega. Töö autorid Titus Hjelm ja Ülane Vaher. Tulemus pole üllatav, vähemalt Eesti, õigemini Postimehe. Seal olla rõhutatud Kohveri vahistamise ebaseaduslikkust ning väidetud, et teol puudusid poliitilised motiivid. Soome ajalehed (milline?) refereerisid Postimeest ja jätsid pol motiivi vist isegi mainimata. Briti lehed kirjutasid otseselt seotud Venemaa agressiivse välispol ja NATO-Venemaa vastalisusega. Tehtud järeldus - ajakirjanike soometumist põhjustab nende kiire töötempo! Ehk siiski hoopis teadmiste puudumine poliitikast, võime puudumine loomaks tervikpilti toimuvast ja soovimatus panna tähele, mida Eesti peavoolumeedias keelatud arvajad samast kirjutavad. Kui lähtuda mainitud Postimehe autorite Brüsseli truudusest, siis käib järeldus  soometumisest ja selle õigustusvõte - pole aega - ka Brüsselis meeste kohta. Kurb hakkab.

07. 12. 2017
 
Bahovski - toimetajad ei ole pantvangis

Vaatan praegu läbi 3-nädalase välisreisi aegset ajakirjandust ja kuna kahest reisijärgselt kirjutet loost pole kippu ega kõppu, püüan defineerida midagi poolelioleva käsikirja jaoks. Bahovski tõdeb (22.11 PM), et Oktrevi aastapäevast kirjutasid vaid toimetus ise "ülevaatliku loo" + Kirsberg ja Yana Toom. Erutub mõistagi viimastest. Ütleks, et klassikaline seis Eestis, kus kunagi võtmepositsiooni haaranud diletandid pole oluliste sündmuste kajastamisel jätkuvalt võimelised muuks kui lihtsaks "ülevaateks". Sest nad pole antud valdkonda kunagi õppinud, selgeks saamisest rääkimata. Siit ka aastaid kestev tõrge lükata tagasi kõik, mis teadmisi ja arutlusvõimet näitab. Pluss mahakirjutatud tekstide totaalne avaldamine, mis ju tegelikult ka selle tegijate mõtlemist nüristab. Sellest suurused Põder ja Made Nõuka päevil ja samasugune seltskond ehk 20 just nende poolt ja Keskkomitee nimel väljavalitut isehakanut on sama tööd jätkanud Eesti Vabariigis. Ja kui veel Alatalu juhtub välismaal olema, polegi kedagi muud võtta kui ... Bahovski räägib ka "tasakaalukamatest autoritest", mis on selge väljamõeldis, sest pärast puhastust/tsensuuri ülekäimist Eesti ajakirjanduses 1999-2000 avaldatakse peavoolus ja makstakse vaid neile, kes esindavad nn. peavoolu kogu tema lollustes (kokkuvaletatud tõe - järgne ühiskond!) ja eiratakse - nagu EKP päevil - asjatundjaid. Paljud neist on juba ammu käega löönud ehk siis kriitilisel hetkel, kui tõesti mõeldakse suurest suurelt kirjutada puudub nn. toimetajatel tegelikult võimalus autoreid valida. Elik - pantvanglus on toimetajate endi loodud seis.

02. 12. 2017
 
Academia 16

See mingi teadusartiklite tsiteerimisest ülevaadet andev Academia käib jälle peale ja küsib raha, sest minu artikleid olla tsisteeritud 16s raamatus, artiklis jne. Ei maksa, aga hea teada!

24. 10. 2017
 
Eesti meedia kolgib koos Kremliga Trumpi

N.ö. distantsi pealt hakkab pilt kuju võtma. Pence'i Eestisse tulekul hämmastas üks pealkiri siinses peavoolumeedias, mis kõlas umbes nii, et Pence tuli meid Trumpist päästma. Täna (7.08) on siis NYT väitnud, et Pence tahab kandideerida 2020 ehk siis Trumpile noa selga löönud. Mõistagi, et järjekordne miinus Trumpile, kuid sedapuhku on Eesti avalikkus hästi ettevalmistatud selleks uudiseks. Ei mäletagi, et Trumpi oleks nii totaalselt ja organiseeritult Eesti ajakirjanduses maha tehtud kui laupäeval 5.08, kui teda mitmel leheküljel ründasid Postimees, Eesti Päevaleht ja Õhtuleht. Ründajate haritust teades kasutavad nad kindlaid materjale ja nüüd söödeti sealt ilmselt eriti ahvatlev ports süstematiseeritud infot ette. Trump on loll, tema kaastöötajad klounid jne. jne. - vaat kelle esindajat me äsja vastu võtsime. Nüüd jääb vaid oodata kiidusõnu Kremlist, sest Eesti peavoolumeedia pani nagu üks mees Pence'i saatjale ehk siis USA välispoliitikale vastu lõugu. Tänu missugune selle eest, et võime rahulikumalt hingata!? Ja milline ajastatus ja ettevalmistus Washington Posti ja NYT rünnakutega ja rünnakutele. Samas pole Eesti peavoolumeedias siiani ilmunud ühtegi materjali tõelisest Trumpi-jahist ehk meilgi hästi teada-tuntud pealtkuulamisest, mida Savisaarega ühenduses on ju piisavalt taunitud.

07. 08. 2017
 
Noored ei tahtnud EL eesistumiseks valmistuda

Praegu, seoses meie ministrite esimese põrumisega EL tandril on paslik meenutada, et läksin 2012 Tallinna linnaülikooli plaaniga käivitada seal mitme kateedri jõududega üliõpilaste 3-aastane eriettevalmistus n.ö. põhiprogrammi kõrval töötamaks abidena, tõlkidena, mänedzeritena jne. Eesti EL eesistumisajal, mis toona oli 2018. Pidasin kõnelusi ka Keit Kasemetsa ja Klen Jääratsiga ning toetuse ja nendepoolne huvi oli olemas. Arvutasin välja sellegi, et see pakuks rakendust kuni 600-le TLÜ lõpetajale. Kuna tulemas oli konkurss, sündis ka konkreetne alternatiivplaan - teine õppejõud pakkus spetsialiseerumist Hiinale ja Aasiale, mis heal juhul pakub võimalusi kuni kümnele. Mida ise arvate - kumba võimalust eelistas nn. üleõpilasaktiiv, mille järel tõstsid käed ka õppejõud?! Mis pärast seda ettevalmistumisega juhtus pole kursis, ent selge see, et isegi tipus jäi midagi tegemata.

12. 07. 2017
 
Jüri Luik RSR-is

Sain 14.06 EE-st teada, et Valhallaga seotud Jüri Luik olla olnud kutsutud ka RSR-i väitlusnäidenditesse. "Näiteks mängiti Hiina moderniseerimist pooldavate ja vanameelsete poliitikute vahel. Luik esindas vanameelseid. Või siis debatt Nõukogude vägede väljaviimise üle Afganistanist. Täpselt ei mäleta, aga mängisin vist Tsernenkot. Igal juhul me võitsime." Ploho igrali, tovarists Luik!

Tuleb meelde, et ise mängisin Barry Goldwateri esindajat ja lollitasin, s.t. naerutasin publikut nii, et võitma pidanud Titma ja Loone? tandemil tuli mind jõuga lavalt minema viia, et end võitjaks kuulutada. Seejuures olid meil kokku lepitud vaid üksikud stseenid - muu oli improvisatsioon. Efektsemaks võtteks sai naiste rinnahoidja "avastamine" Titma-Eero Loone kohtunikelaua sahtlist. Kusagil peaksid mingid märksõnad olema....

21. 06. 2017
 
Remsul Putini sündroom

Suurteoreetik Remsu on jälle millegagi maha saanud. EPLis. Loen temalt vaid rasvaselt antut ja ennäe - Tammsaarel mingi varjunimi ja temal olla ka soveti ajal olnud. Olen kirjutaanud, et puutusin temaga kokku, kui ta tassis Sirbi esindajana kohtuprotsessile kahe KGBshiniku - Napa ja Kuuseoksa allkirjadega paneri minu väljaheitmisest ühngust "Teadus". Ise aga hiljem väitis, et ei tea Kuuseoksast midagi. Nagu uuest loost nähtub, alustab Dostojevskiga ja lõpetab Dostojevskiga, siis jäi pil migile "eestluse hauakaevate leksikonile" ja siis mul turgatas Putini ootamatu vahelejäämine. Pole raske märgata, kuias ta viimastel päevadel püüab selgeks teha, et Kremlil polnud mingit pistmist häkkimisega USA serveritesse ja selle pideva ponnistuse käigus järsku ühel hetkel plahvatas - aga kui oli tegu Vene patriootidega!? Mis mõistagi kohe üles nopiti. Mul on tunne, et Remsu selles arusaamatus ja segases tekstis on ka mingi plahvatuse kirjas.

06. 06. 2017
 
ERRi sovetlikust-keskkomiteelikust ajupesust

Sattusin juhuslikult peale Laur Viirandi koostatud ilmselt 7.le (19.05) - järelikult algas see ajupesu aprilli algul - soovitusnimestikule, mida lugeda nädalavahetusel välispoliitikast. "Käesoleval nädalal välismaises ajakirjanduses avaldatud artiklitest on pakkuda järgmised valikud". On jaotused USA, Venemaa, Ukraina, Prantsusmaa, Muud. Esimeses vaid artiklid Politico = 2. Fox News, Guardian, The Hill Vox, New Yorker, Daily Beast ja mõistagi WP ja NYT ehk siis kõik eranditult Trumpi kukutavad globalistid-liberastid või kuidas neid kutsutakse ning üksnes sel teemal ehk kuidas kukutada. Politico, Reuters, Time on kirjas ka Prantsusmaa ja Venemaa puhul, viimasest märkab ka Paul Goble'i lugusid, mida tõesti võib usaldada. Ent küsigem lihtsalt - mida sel nädalal Euroopas ja NATOs otsustati, ka Kremlis, Lähis-Idas - kas tõesti peab meid huvitama ainult USA kahe teatud seltskonna omavaheline mõõduvõtt, mis isegi selle edenedes võtab kuid ja aastaid keskendumist!? Või on meie huviks meid vahetult puudutavad protsessid meie naabruses? Kas kajstab soovitusnimekiri jätkuvalt seda, et Eesti rahvas on loll ja nn. väliskommentaatorid, kes lubatud esinema peavoolus, ei oma piisavaid teadmisi? Jõudsin juba korra ka küsida - kui esimest korda seda soovitusnimekirja märkasin - kus see nimekiri kokku pannakse? Nüüd teinegi küsimus - kuivõrd arvestattakse selle nimekirjaga pakutud valikuga vähemalt osades raadios kõlavates ajakirjanduse ülevaadetes? ERRi uus koorespondent Ameerikas paistab küll olevat täielikult antud nimekirja koostajate suuvooder. Tankleri haare oli selgelt laiem.

21. 05. 2017
 
Tellitud ajupesu kahel rindel

Kui tänased tele ja internetiuudised kokku võtta, siis Eestimaal ja teatud kohtades veel läks korraga lahti kaks suurt ajupesu - esimene pääsuke ehk tibiajakirjanik, nagu nüüd moes öelda, andis Pariisist reipalt teada, et Prantsuse presidendivalimised on nüüd ka meie valimised. Ehk kordub sama nagu Hollandi valimiste eel ja ajal - meie kõik ehk kogu Euroopa võtame osa valimistest Hollandis, mida serveeritakse kõigile hommikust õhtuni. Teine ajupesu on Eesti spetsiifiline ehk siis võiks öelda Eesti+. Nimelt algas pronksiöö 10 aasta tähistamine avalöögiga Eestis ja üleskutsega saata materjale. Ehkki aega on 10 päeva ja on väga küsitav - kes selles propagandalahingus peale jääb. Venelased juba jõudsid meelde tuletada Ganini tapmist. Meil aga läheb ju vähemalt nädal "meie valimisi Pariisis". Või on asi mõeldud nii, et pärast seda sõimatakse korraga nii fasist Le Peni kui Eesti fasiste!? Ehk siis kordub sisenemine Ukrainasse 2014 , kui sõndmused seal 1944 ja 2014 said ühesuguse propgandistliku kirjelduse.

17. 04. 2017
 
Valdo Pant läks läände

Talviku filmis on põgusalt juttu Pandi viimasest saatest, kus pidin ka olema, ent selle toimumisajaks oli mul pilet Kamtsatkale. Kohal oli minu väitekirja oponent Leningradist ja saade oli mõeldud kui Hispaania eile ja täna. Viimane olnuks minu teha ehk siis kahe-mehe-saade ja mäletatavasti käisid siis revolutsioonid nii Portugalis kui Hispaanias. Pandi jaoks tähendas see NSVL temaatikaga lõpetamist ja üleminekut Läände. Kujutagem korraks ette, mis kõik oleks hakanud toimuma kaartidel maas (Pant) ja seintel (Alatalu). Eks see teema asupaik saigi saatele saatuslikuks, sest Anupõld keeldus koheselt seda jätkamast, kui talle vastava ettepaneku tegin.

Tema enda jutt Kersna filmis on naeruväärne, pealegi on Anupõld seda kusagil varemgi rääkinud (laenatud kaadrid?). Tüüpiline kah-ülemuse jutt, sest Vladimir Käo ei olnud hirmutaja, keda tuli karta. Too laia-profiiliga otsustaja nagu kõik teisedki toonases tipus - võis tõesti pikalt räusata, aga ta ei saanud minna teise mehe (Ristlaane) mänguväljakule. Sestap polnud Käo ärakuulamine mitte mingisugune kangelastegu, nagu võis kõlama jääda. Pigem oli tegu kahe tühikargaja omavahelise muljetamisega ekraanil nähtu ajendil.

Teisel nõuka-aja juhil Siimannil lasti vähemalt oma taset näidata - keelan ära isegi Talviku ja kõik. Tegelikult näitas Anupõldki sarnast väikese inimese "printsipiaalsust" vähemalt korra Pandi ja kordades minu suhtes. Meeldiv oli kuulata Matilt sedagi, et Adolf Slutsk oli tegelikult professionaalne väriseja ja Leopold Piip aus ja julge mees.

13. 04. 2017
 
Mati 75 Talvik

Käsin eile juubelil ja vaatasin Kersna filmi. Ei meeldinud. Mõtlesin sellele pealkirjaks "Vananev Talvik ja kuidagi reipad nõuka-aja juhid." Anupõld jäi kuidagi eriti positiivseks. Paljuräägitud "Kanal13" puhul öeldi, et käis ekraanil vaid 4x.  Tegin kaasa Mati "Käokavas", ka Aeg Luubis ja mingis veel. Käokavas vähemalt korda 10-15 ja see oli esimene saade NSVLiidus, kus poliitikast räägiti huumori ja naljana. Keskkomitee bande oli vihast sinine ja pärast igat saadet oli õiendamine just minu lõikude pärast. Stuudios näidati ka fotot, kus mina, Mati ja Mati Nuude ja näe, ei meenugi, mida me koos rääkisime! Vaja vanu pabereid otsida.

12. 04. 2017
 
Made loogiline elavnemine

8. apriilli Postimees teatab,et lätlased (Vidzeme kõrgkooli rektor) on välja arvutanud Läti-Moskva rahalised vahekorrad 1940-91, mis selgelt nende kahjuks ja lükkavad ümber kogu juttu suurest sealtpoolsest abist. Eesti poolt on kommentaar küsitud Madelt ja eksaseminister Jüri Sepalt - esimene naerab lätlaste rehkendused välja ja kuulutab need mõttetuks, teine kinnitab nende vajalikkust ja kasulikkust. MOTT

10. 04. 2017
 
Hungveipingluse kehtestamine Eestis

Täna on kaks uudist - Hiina president Helsingis (ja mitte Tallinnas) enne minekut USAsse, Trumpi juurde. Ja telekas algab Suud Puhtaks saade, mis pühendet Kaur Kenderi pornole ja seda enne tema kohtuotsuse tegemist ja avaldamist! Julgeks arvata, et selge kohtupotsuse mõjutamine ja veel võimsam teade oli, et saates hakkab vaidluse tulemusi hindame mingi üliõpilaste liidu tegelane! Ehk siis järjekordselt poolharitud ja kogemusteta isik. Sestap ei kavatse ka antud saadet vaadata. Küll aga pean vajalikuks fikseerida, et hungveipinglus - lapsed ehk Pavlik Morozov jt. otsustavad täiskasvanute üle - levib Eestis üllatava kiirusega. Eelmisel nädalal protestis üks sotsioloogide klikk teise vastu, kes oli avaldanud kohutava tõe - eesti rahva enamus on vastu kooseluseadusele, seda tehti ühisläkituse vormis ja üks neljast allakirjutanust oli "Sotsioloogia üliõpilaste liit". Ehk siis jällegi - alles õpime, aga juba oleme ühe pundiga koos otsustamaks teise seltskonna üle. Eesti hilisajaloost tuleb meelde seegi, kuidas Res Publica poistebänd õhutas õpilasi teavitama oma vanemate poliitilistest arvamustest 2002 kohalike valimiste eel. Kahetsen siiani, et palusin toimetusel jätta artikli "hungveipinglus pressib peale" avaldamata, sest ... osalt olid nad ju minu poisid. Paraku oli neil ka eelkäija - Mart Laari esimese valitsuse tahtel oli Riigikogu hariduse- ja teadusekomisjoni esimeheks üliõpilane Alajõe, kes osutus küll vaid nukuks eesliinil, ent lollusi tehti ikka.

05. 04. 2017
 
Põhiseadus 48 tunniga!

Ants Erm tunnistab oma FB posituses, et rääkis 26.3.2017 ülikooli aulas - Adams jt. (Ülo Sepp + ?) kirjutasid oma põhiseaduse variandi valmis ca 48 tunniga. Huvitav - mitu tundi või minutit kulus ainuüksi Rüütli riuka sõnastamiseks!?

31. 03. 2017
 
Taagepera tunnistab põrumist

Tänane AK rabas Rein Taagepera usutlemisega IRList, millle kõdunemine olla lootusetult kaugele läinud.  Teda saaks päästa vaid Res Publica poiste poliitikast 40-aastastena lahkumine, millesse ta ise ka ei usu. Ta süüdistab neid isamaa asendamises poliittehnoloogiatega, mis olla irvitamine või kui soovite irlitamine isamaa üle. Kuna enamus Res Publica poisse olid minu noorte poliitikakooli kasvandikud, kes n.ö. üle võeti ja mõned ka Saksamaal stazeerisid, siis pean vajalikuks tõdeda, et nn. poliittehnoloogiate maaletoojaks Eestis oli Taagepera. Sealjuures küüniliste tehnoloogiate maaletooja, ent Eesti tase oli säärane, et siin võis iga väliseestlane läbi lüüa - teda lihtsalöt usuti rohkem kui Keskkomitee tegelasi. Taagepera ise ju kandideeris vaid selleks, et Rüütlilt hääled ära võtta ja lasta Isamaal realiseerida see, mis oli juba põhiseadusesse sokutatud - Meri võit 2. valimisvoorus Riigikogus. Miks ta 10 aastat hiljem uuesti sekkus, tulenes ilmselt edevusest ja Meri palvest, kes kuidagi ei soovinud leppida sellega, et nende 1992.a. meistriteos - Rüütli mittelubamine presidendiks ehk siis teine riigipööre Eesti ajaloos, oli läinud aia taha - Rüütlist ikkagi sai president. Täna tuleb nii Taageperat kui Merit pidada eesti populismi võidukäikgu tagajateks - ilma nende avaliku toeta poleks Res Publica jõudnud Isamaa kaaperdamiseni. Kolm selles mängus kaasalöönut on end hästi kindlustanud - Kelam, Laar ja Parts. Karta on, et Reinsalu, Vaher ja ... (Raudne on mängust väljas, Veskimägi läks kõrvale) võitlevad oma rikkuse eest lõpuni.

26. 03. 2017
 
Tsensuuri periodiseerimise huvides

Eile pidasin vajalikuks kohapealt sekkuda PM arvamustoimetaja juttu, kes politoloogide seminaril, mille pealkirja olid kõik ettekandjad unustanud, väitis, et kõik on korras - kedagi ei ignoreerita, vastatakse jne. Kutsus üles kirjutage - läksin juurde, tuletasin värsked faktid meelde ja sain lubaduse. Eks vaatame!

18. 03. 2017
 
Kremli kaks käekirja - USA ja Eesti

Putini suuvooder Peskov andis 2.03 teada, et pole kursis kas suursaadik Kislyak kohtus Sessionsiga või mitte ning et Kremlil polevat mingit huvi end siduda selle emotsionaalse probleemiga. Ehk siis Moskva ei kinnita ega ka lükka midagi ümber. Risti vastupidiselt käitus Sputnik, avalikustades ise 27.02 tõendmaterjali sellest, et Eesti valitsuse võtmeisik - Jedinaja Rpssoija koostöölepingu allkirjastaja ja "see uks Kremlisse jääb lahti" lubaja -  tõepoolest valetas. Mõistagi oli see mõeldud kontrollimaks valitsuse suhtumist peamisse ning mõistagi ollakse tulemusega rahul.

03. 03. 2017
 
ERR klassifitseerib Õhtulehte

Tänases ERR arvamuses konstateerib Rain Kooli, et presidendi tõstatatud koduvägivald "ei puuduta sugugi ainult n.ö. madalamaid ühiskonnakihte. Pekstakse nii hurtsikutes kui paleedes. Kodudes, kus ainuke lugemisvara on Õhtuleht ja seal, kus tsiteeritakse igapäevvestluses vabalt Nietzchet ja Kanti." Toimetajahärra unustab ära, et kirjutajaid-arvajad inimesed on Eestis siiani sundpaigutatud EKP keskkomitee omaaegsete suuniste põhjal - Moskva-või lihtsalt võimutruud kirjatsurad võivad kirjutada parteilises ajakirjanduses ehk selles, mida täna nimetatakse Brüsseli-kuulekaks peavoolumeediaks, Asjatundjad ja oma arvamuse omajad võisid toona ja ka nüüd kirjutada mitte-EKP keskkomitee väljaannetesse (Edasi, Noorte Hääl, Kultuur ja ELU) ehk tänases mõttes mittepeavoolu väljaannetesse, milledest osa on muudetud kollaseks. Kui see viimane kõrvale jätta, leiab ka Õhtulehest teinekord Nietzchet ja Kanti.

27. 02. 2017
 
Tsensuur Eestis - Putinit võib, Trumpi ei või

Tänases ERRis on üleval Georg Kirsbergi kommentaar sellest, kuidas Euroopas sillutatakse teed putinismile. Mees on osalenud mitmel üritusel mujal Euroopas ja toob värvikaid tsitaate. Artikkel on silmatorkavalt pikk ehk siis avaldati kõik. Seda kummalisem on tõdeda, et minu viimasest loost - pandi üles 18.01 - võeti maha pool ehk ta siis võrdub umbes kolmandikuga Kirsbergi loost. Sealjuures jäeti avaldamata just tsitaadid Trumpi kõnedest ja twieetidest kõrvutatul sellega, mis tegelikult lugejate-kuulajateni jõudis. Ehk siis - meil tsenseeritakse Trumpi ja ei tsenseerita Putinit!?

23. 02. 2017
 
Veelkord A-vastalisusest

Võtsin huvi pärast ette ja selle Trumpi- kommenaaride jagunemine oli nii. avalikke 35 ja neist 5 "tervitasid" mind. Ananüümsedi 76 ja neist 22 "kiitsid", sealjuures olid 10 pannud Alatalu pealkirjaks või alustasid sellega. Kaks meenutasid ekskomparteilast ja üks pakkus kobinatsiooni A ja TM! Kõrvutades viimaste nädalate komme, kordan - tegu on organiseeritud rünnaku või üldnakkava meeltesegadusega. Tasub kõrvutada kordadega, kus mind kümnest suust korraga tehti EKP KK töötajaks!

13. 02. 2017
 
Ootamatu Alatalu-vastulisus

Viskasin üle mõne aja pilgu Delfi loo, millel oli superpealkiri "Trumpi kriitikud ja vastalised lubavad Putinile laiutada" kommidele, ja üllatusin oma nime kasutamisest - vist kaks kolmandikku kommijatest on pidanud vajalikuks mind "hinnata" ja Delfi toimetajat mõistusele kutsuda minu avaldamise pärast. Eioska muud öelda, kui et kogu seda kampa ärritab minu tagasituleks ekraanile. Mis sest , et TTV ekraanile enet smas vormis ja stiilis nagu 45 aastat tagasi. Kohe leidus alla keskmiste kamp, kes hakkas mind kukutama ja nüüd kordub sama. Mis teha, kui siiani on välispoliitikat selgitatud nii, et kõike osavalt kokkuvõttev pealkiri käib paljudele üle jõu - pole harjutud kaasa mõtlema.

12. 02. 2017
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee