Blogi
 
Presidendi kleidi sõnumi selgitusest

Loen, nagu ikka huvitavate riigijuhtide UN GA kõnesid ja üllatusin, leides meie oma tekstile lisatult ka tema kleidi kirjelduse - kujutas Antarktikat, et juhtida tähelepanu kliimakriisile ja Antarktika olulisusele. Juttu ka Saaremaalt pärit Balti mereväeohvitser Bellingshausenist. Tegelikult mainiti kõnes vaid Antarktikat, ehkki 2x, kuid mitte just eriti esiletõstetult ehk siis kogu see osa toetab vähe Antarktika kleiti. Vast mõeldi seda disainides hoppis millelegi muule? Ja kuna tuleb kohe ette "Sõna on vaba" - kas siis oli kantselei tekstile samuti lisatud dressipluusi selgituskiri? Samas - ELL presidentide kõnesid kõrvutades - tuleks ikka natuke koordineerida ka ja mõelda ühiste sõnumite esitamist. Kui üks räägib ühest Balti asjast 45 inimesega ja teine teisest Balti teest miljoni inimesega, siis - mis või kes meelde jääb?!

30. 09. 2019
 
Tartu ülikooli ajaloolased 1961-66 koos

Aega läks, aga kokku saime. Eeskätt Fidel Castro nimeline 106. tuba Pälsoni 14 intris. Elasime seal 1962-65 ehk siis mina, Toomas Alatalu, Vello Tõnso, Rein-Aksel Oras ja Aavo Vedler (aastaid manalamees) aasta kauem. Kusjuures algul suures voodis, siis pea kuu magas laua peal tänane Eesti Vabariigi ainuke ajaloodoktor (1992) Toomas Varrak. Võiks öelda, et ideaalne meeskond ja tuba, sest kord pidi olema täiuslik - asusime n.ö. trepi käänakul ja kõigile möödujaile jäi silma nimesilt uksel. Ükski kontroll mööda ei saanud, k.a. Keskkomitee omad - miks niisugune nimi!? Põhjendasin kenasti ja olime kõik tegijad. Kursuse tüdrukutest olid kohal Tiiu Kalev ja Kanni Pihlakas. Rääkisime 5 tundi. Allikmaterjale kasutades. Millest huvitavaim ÕV. Ehk Õrnema soo visiidid. Tasemel allikas nagu mehed isegi.

22. 09. 2019
 
ETV 40 aastat ekraanikeeldu

Kirjutan andmaks tead, et märkasin blogis märtsist augustini tehtud sissekannete kustutamist . Ehk siis süvariik tõesti eksisteerib ja tegutseb, kui lähtuda Helmede jutust. Pigem usun, et kustutamiste taga on pigem väike, alatu ja rumal ning kriitikat mittetaluv seltskond, kes pole suuteline oma ja n.ö. omade tehtud vigu tunnistama. Kustutatud sissekannetes ma hindasin riigikkogu valimiste tulemusi, kus oli ka sõna tsensuur, sest ajakirjandus ju lülitas kunstlikult tähelepanu alt välja Vabaerakonna. Samas lootused täita see koht Eesti200 ei täitunud. Ka teistes sissekannetes tegin juttu tsensuurist, mida ju Eesti Vabariigis ametlikult pole, aga mis rullub sama jõuga kui ENSV päevil. Tolle aja lõpus said ju paljud kasu sellest, et keegi oli keelatud ja need samad kasusaajad tegutsevad tänagi. Sestap küsisin - miks pole meil hinnagut Nõuka-aja tsensorite kohta ajakirjanduses, raadios ja ETVs?! Mõistagi juhtisin tähelepanu sellele, et Eesti hiilgab kogu Ida-Euroopa sellega, et siinsed esinemise-avaldamiskeeldu kehtivad aastakümneid ja riigikorra muutumistest sõltumata. Mis teha, kui tsensuuri kehtestamise taga on kadedus. Mõistagi ei jäänud minu tähelepanuta Vakra plagiaat, mis tuleb välja, et ka nüüd keelatud teema, sest mees, nagu Madegi omal ajal, jälle soojal kohal. Kirjutasin muide ka Valdo Pandi märkmikutest, mis ka on kustutatud - on ju teada, et vaid väikesed inimesed vihastavad suurte tarkuse väljalöömise korral. Kuna arvuti on taas kinnitanud oma "usaldatavust", muudan info edastamise ja talletamise taktikat.

19. 09. 2019
 
Saatkondade suurus

No ei saa aru, kuhu tekst läheb

Huvitav - olen veel kirjutanud ehk siis iga kuu midagi. Ja kadunud!?

Igal juhul kirjutasin ETV maffiast ja ka Valdo Pandi märkmikest, mida käisin vaatamas - aga selle kustutamine on küll kuritegu.

13. 09. 2019
 
Saatkondade suurus

Loen 3.-4. septembri Postimees ja tõden, et soovitasin eelmisel sajandil kõnelaustel pidada silmas teiste suurte saatkondade suurust Balti riikides.

13. 09. 2019
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee