Kadastik tsenseerib jälle

Võtab ikka naerma küll - niipea kui olukord kusagil pingestub, võetakse muidu kõlbavad targad maha ja asendatakse - lugege tänasest Postimehest Reutersi  lugu Iisraeli poliitikast. Nii nagu ajal, mil Kadastiku abil kehtestati Eestis nende monopol, kes "pole rahvusvahelisi suhteid õppinud, kuid oskavad rääkida." ("Edasi", 1. jaanuar 1987). Siis päästeti tarkade küündimatus välja Moskva meeste artiklitega, nüüd Lääne/Brüsseli/Reuters = iisraeli infokants - omadega. Ilmselt mõjutas vahepeal olukorda ka Iisraeli saadiku või rabi artikkel Postimehes, kes kurjustas, et meil kirjutatakse liiga palju Lähis-Idast. Imelik tõesti, sest meie poisid võiksid ju ka salaja selle kandi pärast tapetud saada. Igal juhul rabi või saadiku artikkel mõjus, sest Heiti Suurkask jättis 22.08 avaldamata järjeloo Araabia kevadest, Nädal hiljem värskendasin - ka ei kõlvanud, 31.08 saatsin Delfisse, kus ta lõpuks 14.09 ilmus. Ja mul ei olnud vaja midagi muuta, vaid vananenud faktid välja korjata. Aga siis olid juba uued sündmuse peal ja lugu-analüüs kukkus ruttu n.ö. pildist välja. Seitse professionaalset sõimajat jõudsid mõistagi oma töö teha.

Suurkask üritas küll ise midagi avaldada, kuid sattus ettesöödetud valeinfo õnge ja saatis ka Putini Teherani konverentsile. Sama lugu on Suurkaski tänase looga Päevalehes, mis mõistagi mõeldud araablastest hullu pildi loomiseks, ent pilgud ei pöördnud Egiptuse poole mitte selle pärast, et seal on demokraatlikult valitud president, vaid et valituks osutus muslimivend, sest araablased kummardavad endiselt ka Saudi Araabiat, ent selle kuningas mõjub praegu USA käsilasena.

Üks suur koduste asjatundjate keelaja ja võõraste tarkuse kummardaja Diplomaatia toimetajana oma vähese hariduse tõttu Kadri Liik aga asus tööle Londonisse, nagu just raadios oli kuulda. Võib arvata, mis tarkusi  sealt Euroopa Liit saama hakkab. Viitan jällegi - viimaste juttude ajendil, millist tarkust jagas Mart Laar 9.augustil 2008 Päevalehes avaldatud materjali põhjal Saakashvilile.

17. 09. 2012