Delfi toetab tsensoreid

Panen ka siia mõned sündmused mujal rullunud mõtetest. Minu küsimus ja sundrepliigid (valeldele tuleb kohe reageerida!) meediakonverentsil said omapärase jätku DElfis, kuhu olin veel 5.12 varahommikul läkitanud hea Egiptuse-Palestiina-Iisraeli analüüsi - mis kõik on läinud nagu pakkusin!!!!! - sain vaid Madis Vaikmaalt märkuse, et võtab loo koju kaasa (tema käitumismallist tulenevalt viivitati selges lootuses, et sündmused kulgevad teisiti, aga võta näpust...), ent vastus artikli saatusest jäi tulemata ja pole tänaseni tulnud. Küll aga sai Delfi 12.12 hakkama omapärase rünnakuga minu isiku vastu - tõeline kokteil Mikk Salu esinemisest mõnda lauset väljakiskudes, teksti ümber tõstes,  millegipärast minu ja mitte Salu pilti avaldades (miks mitte mõlemaid!?) ja "Delfi toimetuse" nimel väites, et keelatud autorite nimekirjad liiguvad "eelkõige keskerakondlaste ja ka nende peades, kelle lood ja vaatenurgad on viimased 20 aastat sõna-sõnalt samad." Keegi kusagil juba nimetas seda "nõukogulikuks lahmimiseks vanameistri vastu" ja mõistagi ta seda on. Samas jõudis Martin Helme veel enne meediakonverentsi ehk 4.12 kuulutada,et Eesti ajakirjanduses valitseb grupimõtlemine" ja Raivo Palmarul lubati sealsamas Delfis 18.12 kirjutada, et "Eesti ajalehed on teisitiarvajatele üsna suletud". Elik - mis siis kannustas Delfi toimetust Alatalu nii kunstlikult ründama. Toimetajate ühisarvamus või mõne algaja toimetaja ogar agarus!? Ehk siis veelkord - nagu Salu konverentsil nii näitas ka "Delfi toimetus", et tsensuur on meil nii sisse kasvanud ja toimiv reaalsus, et teda suudetakse eitada üksnes end avalikkuse ees rumalaks tehes.

Lisan siia sellegi, mis mul oli pseudo-Salu loo kommentaaris oma nime all - olukord tsensuuriga ei muutu enne, "kui 1) tagatakse igakülgse info levik ja arvamuste vabadus, 2) autorite puhul eelistatakse pädevust ja mitte ebapädevate kamba arvamust, 3)autorite üle hakkavad otsustama pädevad isikud - kellede otsustused sõltuvad tegelikult paljus just mitme külgse info kättesaamisest ja levimisest kõigil vajalikel tasanditel, 4)välditakse niisuguste lugude avaldamine nagu seda on pseudoSalu oma elik kantakse ka vastutust avaldatu täpsuse eest. Ka sildistamise eest. 5)lisaksin, et poliitiliste ja eriti välispoliitiliste lugude all võiks olla ka nende kirjutamise aeg - sündmused paratamatult muutuvad ja mängu tulevad uued tegurid ning kõike pole võimalik ette näha. Siis ei pea ka toimetajad värisema ja ootama, et ehk läheb ikka teisiti, kui A. väidab. Valem enda taseme tõstmiseks ja hoidmiseks on lihtne - tehke teooriad selgeks, lugege pidevalt ja edastage vähem võõraid mõtteid. 12.12. vt.  www.delfi,ee/archive/article.php?id=65394838

P.S. Käisin linnas ja kuulsin autobussis raadiost Masso, Rannamäe ja Kaldre heietuste lõppu, et järsku taibata - kuna nood ei olnud vähemalt kaks päeva USA uudiseid kuulanud või polnud taibanud, mis nende taga on  -  kes on "Delfi toimetuse" 20 aastat ühte ja sama korrutavad mehed - need, kes räägivad alati eilseid seisukohti ehk teiste mõtteid. USA välispoliitika on selgelt muutunud, meie kaks kanget aga praalivad vanade mallidega, sest keegi pole neile öelnud, mida Obama Kerryle ütles.

22. 12. 2012