Eesti välisasjatundjate kõrbemine oli ja on totaalne

Kuna läksin ära 23.01 hommikul, siis ei teadnud ma tagasitulekuni sellest, et 24.01 teatati Eesti-Vene piirlepingu allakirjutamisest 18.02 ehk siis Sochi olümpiamängude ajal. Seda teadmata lugesin Amsterdam-Tallinna lennukis hämminguga Kadri Liigi õpetussõnu Ansipile, kuidas too ei tohi Sochis pildile jääda jne. Seejärel avastasin seltsimees Samosti kuulsa lubaduse 27st kuupäevast ja petitsiooni "Aitame Andrsu Ansipil õiget otsust teha"  tegemise, mis aidanuks Ansipil sõitu ära jätta ja see kogus koguni vist 965 allkirja. Leidsin ka Mart Helme reetmise süüdistustega artikli ja hulgi haukumist Sochi aadressil, enne kui avastasin piirilepingu allakirjutamise. Nagu öeldakse - tule taevas appi! Ükski nn. välispoliitika tundjatest pole siiani tulnud selle peale, kui elegantse käigu teeb Putin - sõlmib OM ajal igavese ehk olümpialiku rahulepingu - mida muud see piirileping naabriga on, läheb sellega ajalukku ja ühtlasi kustutab sellega enda kui Pekingi OM aegse sõjardi kujundi. USA vabariiklaste algatusel Sochi kallal haukuma hakanud Eesti õukonna- ja kollased lehed ning nende peremehed ei ole tänaseni aru saanud, kui osavalt Putin neid kasutab oma imidzi parandamiseks. Pealegi topelt - Ka Gruusiasse sissetungimise eest.

Pakkusin sellest lugu veel 11.o2 hommikul Delfile - Soonvald lubas kindlalt avaldada, ent siis algas arusaamatu venitamine ja kuna täna hommikulgi ei suvatsetud mulle vastata, läkitasin loo ERRi, kus see on nüüd ka üleval. Kärbitult, sest juba pealkirjas on kadunud  sõna "Eesti" ja tekstis kõik meie endiga seotu - Eesti kriitika, eesti kriitikud, eesti otsustajad jne. sest ilmselt ju ei saa asjatundmatud ja vastutustundetud olla need Samostid ja Liigid ning nende ülemused, kes väliskorraldusi täidavad. Kui lugu koosnes kahest osast - Eesti arusaamatust tegutsemisest ja Putini lõksust, siis esimene on üldse välja jäänud. Praegune pealkiri nagu tõotaks, et kogu Sochi kriitika peaks lõppema piirilepingu allakirjutamisega, kuid see käib vaid Eesti kohta. Eks nn. solidaarsusega tule kaasa minna, aga kui see sind end eriliselt puudutab ning oled ise end mänginud vahendiks, tühipaljaks leluks suures poliitikas, siis on targem ikka vähemalt pool suud kinni pidada.

See, et USA propaganda Moskvat eriliselt kostitab, pole mingi üllatus. 1961.a. nuhkisid jänkid välja, et tuleb midagi suurt ja neli päeva enne Gagarini lendu paisati välja uudis, et toimus nurjunud kosmoselend ja hukkus kosmonaut Iljushin. Kuna sensatsioon  oli tõele lähedane, siis see töötas ja pani Gagarini lennu kajastamisele pitseri. Nüüd töötati samal põhimõttel - oli teada, et tuleb vägev OM algus ja loodi innukalt hävitavat pilti Sochist, milles üleagaralt lõid kaasa Eesti poliitikud ja ajakirjandus. Loomulikult muutis avapidu paljude arvamust ja tasub vaadata suurriikide ajalehti ja TV edastusi, mis muutusid kohe ööst päevaks, asi, millega Eesti omad ei saanud hakkama või ei tahtnud seda teha - Kadri Liik paiskas oma tarkusi kodumaale isegi 10 päeva hiljem, aga tema ju ikkagi esindab kedagi seal....(kui ikka esindab?) Surve oli nii suur, et isegi Ansip pidi end Sochis olles õigustama!? Nüüd aga saab kogu maailma kohe-kohe teada, et ülipüüdlik Eesti ise on kõige suurem Putini reziimi välisilustaja.   

Täiendet 15.02

15. 02. 2014