Mul Ivi Kreeni kadumine meeles

Sattusin tagantjärgi lugema Ivi Kreeni meenutusi Õhtulehes 21.07 - tuleb välja, et oli järjekordne ETV sünnipäev ja ilmselt sel puhul tegin eile koopia Hagi Sheini kokkupandud ETV esindusraamatust - ETV 50, milles on toodud - kiil 26 ehk lk. 296 vähemalt 400 AK tegijat 1956-2005, kus mind mõistagi pole ehkki erinevalt paljudest mainitutest ma isegi olin aprillist oktoobrini 1967 selle korrespondent ehk siis põhikohaga töötaja. Pole mind ka kiilus 22 ehk "ETV tuntud ajakirjanikud" kus nii umbes 100 nime (lk.260) ja nende hulgas minu esinemiste keelajad Enn Anupõld - tõesti-tõesti, mis teda küll ETVs tuntuks tegi peale selle, et oli ülemus - ja Vambola Põder , aga see selleks...

Ivi pajatab sellest, kuidas talle teinekord toimetaja puuduva lehe salaja lauale toimetas. Ja et tänini unes, et kõik tekstid on kadunud. Mul on aga tänini elavalt meeles see, kuidas ta ise kadus saate ajal stuudiost. Nimelt andis ta kord mulle AKs sõna kommentaariks, kargas siis oma laua tagant püsti - meie lauad olid kõrvuti - ja pani jooksujalu uksest välja ja oligi läinud. Mina teadsin, et mul on neli minutit aega, rääkisin ja samas mõtlesin pingsalt, mis temaga võis juhtuda ja mis saab, kui ta tagasi ei tulegi. Rääkisin ja mõtlesin - ikkagi neli minutit - ja siis läks uks lahti ja Ivi tormas tagasi ning maandus laua taha! Uhh! Pärast saadet ta ütles, et oli unustanud osa tekstidest lauale, mis asus kolmandal korrusel - saade läks eetrisse esimeselt, nii et tal oli joosta küll. Ja ise naeris - ma teadsin, et sind võib usaldada! Huvitav seegi, et kui ma kodus küsisin - kas mu esinemises midagi kummalist oli - oli vastus "ei" !

Kui juba jutt sellele teemale läks, siis oma kolm-neli korda olin augutäitjaks Aeg Luubis ja vist ka Käokavas, sest toona oli nii, et kui mõne salvestatud lõigu sisselülitamine nurjus, tekkis 3-minutiline paus ja väljapääsuks näidati vaaid mingit sümbolit. Vist Vello Suuroja oli see mees, kes taipas mind kasutada, hõigates "Tee kolm minutit", kaamera sõitis peale ja tegin, kuna kõik teadsid, et mul oli ikka midagi varrukast võtta enneräägitud teemal või siis vähemalt asjakohast ning suutsin seda reipalt esitleda nii et keegi midagi erakorralist ei märganud.

24. 07. 2014