Joalast veel

Olen varemgi mõelnud - milleks Joalale barett, mida ta kandis nagu Che Guevara. Igal juhul oli see väljakutse. Julgen arvata, et ta teadis - Che oli võõras omade ja oma võõraste keskel.

loen täna Pealinnast Andres Raidi meenutusi, mille kohaselt Jaak pidas lugu oma ala proffidest. Tema arvates tähendas profi tasemel jõudmine seda, et sa tead, mida teed, ja ka vastutad selle eest. Tema sõnul on kangelasi vaja ainult seal, kus profid puuduvad. Teda häiris rahameeste ehk jupijumalate võim. Lugu kirjutet 6.10 lisan täna, et üks kommijatest tuletas meelde, kuidasjust Õhtuleht kuulutas 3.04.2013 Joalat kremli ööbikuks. Profi tasemest veel niipalju, et kirjutasin ka 6.10 loo Eesti ja Ida-Ukraina taktikate sarnasusest ja sain n.ö.kollektiivse eitava vastuse ehk siis asjaarmastajate grupp kardab profi põhjendatud käsitlust avaldada - uus! Ise selle peale ei tule, aga proffi on kärme keelustama. Väikse inimese supertase on muidugi Indrek Tarandi soolo Ansipi vastu. Aga Indrekut toetas ju kodus 40000 andunut väikest inimest. Europarlamendi valimiskampaaniast on jäänud meelde kaks intelligentset daami - kohtusin nendega eraldi kohtades, kuid Tallinnas - , kes algul väga uhkel moel kinnitasid, et neil valik ammu tehtud, et mõni minut hiljem usalduslikult öelda, et hääletavad Tarandi poolt. Tõeline suur saladus - ma hääletan väikese inimese poolt, sest olen ka ise - no vaevalt, et ta ennast väikseks peab. Pigem ikka arvab tegevat suurt tegu - näete on seal ikka mees, kes teeb, mida tahab! Eesti võimukandjate vastu, aga see on ka minu protest. Mis sest, et sellest ei tule midagi head Eestile ja temale endale ka.

Küll teisest ooperist, aga fikseerimiseks - Rein Raud ajab ikka hämmastavat jama : kas nüüd võetakse ette abielueelne seks? Ega teised kooselu leelutajad paremad pole elik neil vihastel isandatel-emandatel puuduvad argumendid. On välissaatkondadele suunatud poos.

08. 10. 2014