Lähis-Ida spetsialistidest

Lennart Meri ütleks - tule taevas appi! Peaks kindlasti tulema, sest ikka on rabav küll, kui midagi ei teatagi, aga ollakse nõus spetsialist olema  ja räägitakse ükskõik mida. Aga see on Eesti ajakirjandus- ja infopoliitika 30-aastase poliitika tulemus - asjatundjaid lihtsalt ignoreeritakse ja poliitilised ja poliitikas harimatud sharlatanid ainult vahutavad.

AK alguses kuulutas Rannamäe Nazarbajevi eluaegseks  - ta ju ei ole seda, äsja valiti 6ks aastaks ja riigitelevisioonis tuleks ikka sõnu valida. Kui keegi Nazarbajevi visiidi halvustamisest kasu saab, on selleks Venemaa. Nagu ka hiinlaste sõimamisest ja piketi korraldamisest Hiina saatkonna ees. Nii et spasibo tovaristchi Aarne ja Jukukalle. Tuleks ikka enne vaadata maailmas ringi ja siis sülg suhu võtta. Miks üldse peame meie diktaatoreid tümitama, kui Sarkozy alles äsja ise kallistas Kaddafit ja proua Clinton jaanuaris koguni vabandas Kaddafi ees.

Ent neist, kelledelt meie seitse röövitut abi loodavad. Kõik on loogiline. Saudi Araabia on 1975.a. peale moslemi ja araabia maailma vaimne juht + Jeruusalemma kaitsja. Jordania esilekerkimine tulenes selles, et Egiptus - araabia maailma ametlik liider - on täna revolutsiooni tulemusena rivist väljas, nuubialast peameheks ei tunnustata ja nii ongi Jordaania kuningas ajutine liider. Käis muide äsja Moskvas. Liibanoni president on röövipaiga peamees ja tema poole pöördumine võiks kaudselt viidata sellele, et meie mehed on endiselt Liibanonis. Lõpuks Prantsuse president - G8 ja G20 eesistuja pluss ühtlasi Liibüa sõja eestvedaja, Liibüa vastasrinde esimene ametlik tunnustaja jne. See aga lõhnab halvima stsenaariumi järgi, mistõttu otsustasingi mitte veel pakkuda oma arvamust Delfile, kus -ka AKs- laiutavad selle tulemusena kõikvõimalikud targad jutuga, et kunagi oli Liibanon Prantsuse koloniaalvaldus jmt. Mis teha, kui Eesti rahvast on juba 30 aastat harjutatud kuulama pseudotarkusi või ka päris lollusi teleekraanilt.

20. 04. 2011