Blogi
 
Tsensuur edeneb

Täna on siis Postimees nagu vastanud kriitikale, sest nagu Nõuka-ajal, nii ka nüüd üllitab Bahhovski korralikult USA ajakirjas - varem olnuks see Pravda või Izvestija oma - ilmunud artikli - seda kenasti mainides - ümberjutustuse ja pakub siis omalt poolt julgelt - seda rõhutades - juurde, et näe, tuletabki meelde Eesti sündmusi. Hea sekundeerimine Ilvesele, kes Washingtonis kuulutas sama. Paraku kummutab mõlema jutu lihtne küsimus - miks siis alles eile ründas 30000-meheline jõuk relvastatud gruppide, kes Gaddafi kukutasid ehk siis Lääne saadetud ja toetatud päästjate/ vabastajate kasarmuid, nõudes nende laialisaatmist. Õhtul-hommikul on seda näidanud kõik objektiivsust säilitada püüdvad telekanalid. Huvitav - kuidas see seondub Eestiga? Pealegi on see teine vabastajate-vastane võimas väljaastumine viimase kahe nädala jooksul. Pluss - kõiges Lähis-Idas juhtuvas pole süüdi Venemaa, mida Bahovski järjekindlalt püüab lugejasse süstida. Kõige paremini kinnitabki seda Liibüa, kus ju kõik on läinud Lääne reeglite järgi. Nagu väidetavalt omal ajal Eestiski, ainult, et ...

Tegelikult sundis mind kirjutama avastus, et neljapäeval Pärnu lehes ilmunud kommentaaris "Lähis-Ida aeti tuliseks" on hoolikalt  välja rehitsetud kõik Iisraelisse puutuv - alates sellest, et Obama-Netanyahu suhete kõrval sai meenutatud Sarkozy märkust iisraeli peaministri kohta, juutide pilamise lubamatust võrreldes moslemite omaga jmt. See kõik on ju kõikjal ilmunud, ma panin selle vaid n.ö. kontsentreeritult kokku üheks lõiguks. Kui meenutada rabistamist Eesti Päevalehe toimetuses, kus lubadusele ei-tea millal järgnes venimise järel lubadus ilmub ja ikkagi ei ilmunud, ent pandi mingi vigane aseaine, siis paistab, et rabi artiklile Postimehes järgnes ka suuniste andmine ajalehe toimetustele. Veelkord - vaadake, mis toimus eile Liibüas - kas tõesti on süüdi Moskva ja mitte Lääs ise ning Israeli käitumine ei mängi mingit rolli?

Tsensuurist pakatab ka eilne DIPLOMAAT. 10 lehekülge välismaalastelt ja 5 eestlastelt, sealh. Rahvusvahelisest Krimnaalkohtust, mida me küll juhime, ent millest pole kellelgi mingit elulist/olulist tolku. Torkab silma Leedu magistrandi lugu märkega, et see tal juba kodus ilmunud. Meil näevad doktorandidki kurja vaeva, et koduski midagi ilmuks ja selle teema käsitlejaid magistri tasemel on kindlasti küll ja küll, aga, mis teha, kui oled eestimaalane ja sul pole pääsu välismaad selgelt teenus-teene vastu teenivate tädide juhitud väljaandesse.

22. 09. 2012
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee