Blogi
 
Kahtlasest mälust ja kehvadest ajakirjanikest

Eelmist lugu keeleliselt korrigeerides tuli mõte öelda - miks ma seda siin kirjutasin. Tegelikult annab öeldu ja muugi läbimõeldu korraliku artikli mahu välja ja ma pole mingi sahtlisse kirjutaja.  Paraku - hetkel ühe punaprofessorite kamba ja äraräägitud tudengite poolt läbikukutatud õppejõud ja kuniks uus õppeaasta pole alanud ja ma ikkagi edasi õppejõud rollist, on targem varjus olla, sest küll juba salvajaid jagub. Soovitaks just tudengitel veelkord vaadata ETISt ja lugeda seal kirjas olnud või olematuid töid, et mõista - mida te valisite?! Uued ideed ja mõtted või keskpärase teiste mõtete ümberkirjutamise. Rääkimata ju lolluste propagandast - eestlased diskrimineerivad teisi rahvuseid ja Eesti valitsus kasutab Venemaad provotseerivat strateegiat välispoliitikas!? Teatud kamp võib säärases vaimus töid produtseerida aastaid - selle tagavad Eesti sotsiaalteaduste keskpärasus ja sunnitud/poolsunnitud poliitmängud, ent oma peaga mõtlemine pole kellelgi keelatud. Ka tudengitel - leidke üles uued ideed ja teistsugune mõtlemine ja vaadake, kes neid produtseerivad ja kes mitte. Elus on vaja silma paista ja mitte olla samasugune, nagu kõik teised.

Pakuks veel ühe dimensiooni - vaadake, kes TLÜ riigiteaduste instituudis esines äsjasel Baltic Studies konverentsil 16-19.06 meie oma majas? Olid vaid nn. moderaatorid ehk sektsioonide juhid - aga paar sõna oskab igaüks öelda - ja ei ühegi ettekannet TLÜ IR-lastelt. Sest ... kitsas ringis tehtud kokkuleppel mahahääletatud Alatalule, kes esitas teesid ja kes oli ka alles mai algul esinejana rahvusvahelisel konverentsil Tbilisis, et saada seal kutse järgmiseks konverentsiks, kodus sõna ei antud. Seda oma ülikoolis ja mitteandja oli võidukas ekskolleeg! Ilmselt kartis, et mu sõnum (tekst sai ju esitatud ja see ka kiideti heaks) äratab tähelepanu. Ma tõepoolest tulin millelegi täiesti uuele selgitusele ja kavatsesin sellest rääkida. Nüüd jääb oodata, kunas see kuu- kahe pärast trükis ilmub! Aga see ongi tõeline Eesti - ise ei oska, aga teisel lihtsalt ei lase silma torgata! Kirjutet 30.06.

Lisan veel paar kildu Peda ühtlaselt keskpäraste toimimisest - 3 nädalat enne konverentsi vaatasin, et mu nimekaartide arv on kokku kuivanud ja läksin sekretäri juurde,et kasutada oma õigust nimekaart (olin sellest algul loobunud, sest lubati teha vaid standardset, mul aga, nagu alati erisoovid!) saada ja seda jutuga, et eesseisval konverentsil on vaja neid jagada. Nädal enne konverentsi  , kui juba oli ka otsus, et ma ei esine, tuli lühike vastus - "ei saa". Niiet maha kantud, mis maha kantud ehkki saan seal majas käia printimas kuni lepingu lõpuni 31.08. Teinegi detail - minu inglisekeelsed tudengid Jaapanist Prantsusmaani otsisid ise mind mai keskel üles ja käisime Riigikogus ja vedamise tõttu ka Stenbocki maja kõik kohad läbi. Pakkusin seda registreerida kui Instituudi üritust ja tibi tetas vastuseks, et selles pole midagi erilist. Ma küll pole märganud, et tudengid ja veel enam välistudengid oleks käinud peaministri residentsis ja spiikeri juures. Aga noh, saame ka ilma nende tähtsate inimesteta hakkama. 14.07

30. 06. 2013
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee