Blogi
 
"Rahvusvaheline panoraam" tagasi!

Eile - 8.09 - üllatas meeldivalt AK nädalakokkuvõte, kus Priit Kuusk elektrontahvlile näpuga vajutades tegi seda, mida mina ETV ekraanil esimesena ja esmakordselt juunis 1967. Nimelt pilt-skeem-kaart juttu olukorrast Lähis-Idas, tema Süüriast, mina toona lahkasin 6-päevast sõda. Tagantjärgi tehtut meenutades oli mul ühes hilisemas saates üksteise peal koguni 8 märksõna, millised siis üksteise järel lihtsalt maha rebisin andmaks ruumi järgmisele märksõnale. Mäletan, et kortsutasin mahatõmmatud paberi ära, et oleks kergem seda eemale visata - vaataja seda mõistagi ei näinud, sest pilt püsis kogu aeg paigal. Aga ma tegin ilma tehnikat seda, mida saab täna tehnikaga teha! Aasta oli 1967!!!!!! Ja järgnes - nähtust selgelt häiritud Kääri, Põdra, Vilo tühi mulin, mida seekord esindas Peeter Kaldre. Ehkki Kuusk pole spets ja tõenäoliselt aitas teda märksõnade koostamisel Kaldre, kuid tema etteaste ületas kordades Kaldre oma. Pealegi Kaldre vassis USA presidendi õiguste asjus ja pani tüüpilist rumalat  parempoolsete ametlikku juttu ehk rääkis samamoodi ja samas vaimus kui  toona keskkomitee kommentaatorid.

Ja selle taseme õigemini televisiooni  tänasest tasemest eesolemise pärast kõrvaldasid Anupõld, Põder ja Ko mind 35 aastat tagasi ekraanilt. et hallus ja lodevus, millega kaasnes pidev võõra tarkuse omastamine ehk plagieerimine, lokkaks tänase päevani. Koos ringkaitsega.

P.S. jätkasin kirjutamist eelmise lõigu "tänasest tasemest" järel, sest vahepeal anti uksekella ja toodi Tallinna ringkonnakohtu määrus - kohtunik Margo Klaar, mis jätab - midagi lisamata jõusse Harju maakohtu kohtuniku Andres Suik´i tagasilükkava otsuse. Määrus sisaldab anekdootlikke selgitusi ja Nõukogude aegsete kohtunike samastamist tänastega - "1986, 1987, 1989 ... jääb arusaamtuks, millisel konkreetsel põhjusel taotleja eespool nimetatud raamatu plagiaadiks tunnistamist taotleb"!?!? Elik - plagiaat on, aga kohtunikkond ei saa aru, miks see tuleb plagiaadiks tunnistada!? Ega´s midagi - võtame riigikohtu ja paralleelselt Euroopa ette.

09. 09. 2013
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee