Blogi
 
Vaene, ei - hale Olev Remsu

Vanade materjalide lappamine on enam kui huvitav. Täna sattusin lõpuks Olev Remsu oopusele "Toomas Alatalu väike pirukas", "Eesti Aeg" 13. september 1995 ja minu vastus "Palgaline sulesõdur Remsu" samas 27. september 1995. Remsu väitel olid peategijateks Made, Põder, Sookruus ja teised Keskkomitee aparaadiga seotud inimesed" ning tema Sirbi toimetusxe esindajana kohal sest "mina olin seal uudishimust, mulle meeldis atmosfääri fikseerida." Ma ei tea, et ta oleks sellest atmosfäärist, Madest, Põdrast, Sookruusist kirjutanud, kuid fakt on see, et minust küll. Ehk siis poolik ja tendentslik uudishimu tolle vastu, keda isegi tema seab üksi terve kamba vastu.

Oskasin oma vastuses arvata, et Remsut ajendas mind ründama minu jätkuv edu ja tema enda poliitiline läbikõrbemine (330 häält Riigikogu valimistel) ning häiritus sellest, et ma kohe kuidagi end kaotajaks ei pea. Lubasin vastuses, et kuna protsess pooleli, siis kohtume pea. Ma muidugi ei teadnud seda toona lubades, et katse tuleb hiljem ehk 2013. Kirjutan sedagi ja nii see oli 1990-9?, kui Remsu tuli mulle tänaval vastu selleks, et üritada anda müks (kehaline kontakt!?) ja sähvata "Kuradi kommu!" Siis taltus ta mõneks aastaks ja ma isegi võtsin ta tere vastu... Ei tea, ehk müksib tänagi kedagi.

Kirjutan sellest vastusest maha mõned arvud - minu vastas oli ehk siis ka Remsu kaitse all oli 10 EKP Keskkomitee töötaja, 8 EKP KK või rajoonikomiteede mittekoosseisulise töötaja, kolme nendega seotud isiku ja ühe juba surnud EKP mittekoosseisulise töötaja mundriau.("Sirp" 18.09.1987 nimede põhjal).

Samal leheküljel polemiseerib Remsu idamaade tundja Haljand Udamiga viimase märkuste üle Tuva ajaloo kohta ja peab vajalikuks nähvata "P.S. Olen tutvunud ka härra Toomas Alatalu sulejooksutusega Tuvast. Näib, et me elame temaga täiesti erinevates maailmades." Olin selleks ajaks tänu Soviet Studies publikatsioonile 1992.a. üleilmselt tunnustatud tuvaloog, nii et parandan kohe pealkirja - vaene ja haleväärne vassija Remsu.

29. 09. 2013
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee