Blogi
 
Keelatud ETVst
Vanadest ajalehtedest infot sisse toksides sattusin PM 19.07.2010 peale, kus ETV kronoloogia - väidetavalt ETV enda kokkupandud. Valdo Pandi tööleasumise kõrval on seal sama tähtsad tähised Mati Talviku, Lilian kosenkranius (kas mitte Modella Tõnisson hoopis?), Toomas Uba, Iivo Nei, Heimar Lenk, Hagi Shein, Urmas Ott, Reet Oja esmased ekraanile ilmumised. Klassikaline koerasaba kergitamine - jätaks neist küll pooled rahumeeli välja. Küll aga rabab Rahvusvahelise panoraami väljajätmine. mis oli klass omaette. Ka üleliiduliselt, ehkki temast sai varsti eeskätt kaabakate eksponeerimise koht. Igal juhul oli reaalsus selles, et poliitikasaadetel oli 1967-70ndatel kõva renomee - asi, mida ilmselt ei taheta praegu tunnistada, et näe - inimesed huvitusid poliitikast. Alatalu oli ju popim kui Abel, Baskin ja Nõmmik, mis ju ka näitas midagi. Rahvas huvitus hästi serveeritud ja ridade vahelisest poliitikast.
31. 12. 2010
 
Vene tsensuurist
Veel midagi kunagi trükimusta panemiseks - kolme nn. eesrindliku ajakirjaniku kõneluses Medvedeviga - üks neist töötas isegi Svobodas! - oli huvitav ülestunnistus, et 1990ndate nn. demokraatlikul perioodil ei lastud Zjuganovit ja Solzenitsõnit ekraanile. Lihtsalt demokraadid ja nende USA, Lääne finantseerijad nii otsustasid, sest n e n d e arvates... Ilmselt sama reegel käis ka Eestis - USA - pärast 1998 jt. otsustades n e m a d nn. demokraadid, valged jõud jmt. otsustasid, et alatalu, alaküla, palmaru jt on ohtlikud
26. 12. 2010
 
Savisaarega üllatades
Ootan teist päeva oma kommentaari Savisaarest, mis kukkus mõistwagi välja teisiti, kui loodeti. Seal on kõigile midagi, aga ühe asja jätsin siiski välja - võibolla valesti? Nimelt Savisaare kõrvutamise Pätsiga - mõlemad said Venemaalt sente ja ilmselt seisabki Moskva taktika selles, et anda märku lõa otsa sattunud armetusest - küsid kolm, saad poole! Siis küsid veel... Teine rohkem lahtikirjutamist vääriv koht oleks - kes ikkagi mõjutas Ansipit võtma 2005 punti Savisaart!? Tõeline küüslauk koalitsioonile, mis märtsis 2007 oli juba välistatud, kuna nii Ansip kui Savisaar ajasid võidu oma lahendust pronkssõdurile - üks seadust selleks kasutades, teine teisi seadusi vastu kasutades.
26. 12. 2010
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee