Blogi
 
Alatalu Antiguas ja Barbudal!

See saab teoks 27. jaanuaril ja põhjus väga lihtne - mullu suvel kinnitati, et ÜRO Peaassamblee eesistujaks saab selle kahe-saareriigi esindaja ja saigi! Ning mul tekkis kohe põhjus sinna minna, sest riigil välisministeeriumi puudub, Ashe ise kõigest kuuendat aastat missiooni juht ja valiti kohe nii kõrgele kohale grupist, kus on 30 riiki!? Pealegi iseseisvus A&B kõigest 32 aastat tagasi. Ehk oskan pärast naasmist oma 121sest riigist seletada, kuidas niisugune esilekerkimine on võimalik. Tegelikult andis võimalust sinnapääsemiseks otsida, sest suured kruiisifirmad oma laevu sinna ei saada.

22. 01. 2014
 
Plagiaat Venemaal ja Tiit Made.

Tuletaks meelde,et mullu sügisel kihas Venemaa ajakirjandus uudistest, et ligi 50 Riigiduuma saadikut on hakkama saanud plagiaadiga. Seejärel organiseeriti seadus, mis likvideeris plagiaadi avastamiseks kehtinud süsteemi - sai +344 häält, ent selle  vastasid 13.09 teadlased - kokku 400, neist 4 akadeemikut, 13 korresp.liiget, 154 doktorit protestikirjaga, mis sisaldas 25 nime, kusjuures duuma saadik V. Vassiljev oli maha kirjutanud oma töö teiselt duumasaadikult Abeltsevilt jne. Täna - pärast neljakuulist vaikust tuli teade, et Vladimir Burmatovi "töös" esinevat plagiaati hakkab analüüsima KÕrgem Atestatsioonikomisjon ehk siis protsess läks ikkagi liikvele.

Meil - tulenevalt Kärt Anvelti kurtmistest dopingu TVsaates, et kõik tuleb varem või hiljem välja ning et talle ei meeldi plagiaat (viitas muusikale), siis kommenteerisin tema ütlust märkusega, et Eesti ajakirjanduse tipud võiksid ringkaitse maha võtta ja anda hinnangu Tiit Made plagiaadile. Ja ennäe - see anonüümselt tehtud ettepanek sai kärmelt 10 toetusklikki. Kuna kommentaare oli ligi 150, siis iga 15s toetas ja 5 klikkijat olid jätkuvalt selle paljastamise vastu. Ikkagi Kallase sõber.

16. 01. 2014
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee