Blogi
EKP keskkomitee propagandabande manala suurenes

Kuna tänast surmateadet saatsid kummalised kiidulood FBs, siis paar märkust tõe huvides. Need on kirjas ka minu mälestustes, mida korjati vist 15 ja uuesti 9 aastat tagasi, aga mis põletasid kellegi käsi ehk siis nad kusagil on, aga mul ka algmaterjal talletatud. Niisiis - mina tegin eile-täna manalateele läinust RSRi 3. presidendi riigipöördemänguga - see oli RSRi esimene show-etendus, mis läks publikule hästi peale ja tuli meie mainele kasuks. Hiljem ei suhelnud pikalt, kuniks ta ilmus Keskkomiteesse ja oli üks peamisi Anupõllu-Põdra bande soosijaid ehk ETV taseme allaviijaid. Arvatavalt ka peamine minu Ladina-Ameerika raamatu ärakeelaja, sest käsikirja tagasipilduja - tehke seda 3-4-meetrilt - Talts vaid esindas kedagi. Seejuures esindas Toomas Leito seda kampa EKP Keskkomitees, kes jäid teise-kolmandajärgulisteks ülikoolides, ent Valgesse Majja jõudnult kukkusid neist omal ajal edukamatele tagasi tegema ehk kohta kätte näitama. Mul seal kusagil kirjas mitu kahekõnet stiilis - kas sa ikka arvad, et me oleme endiselt ülikoolis?! Teine samasugune tüüp oli Aare Laanemäe, kes nüüd ilusaid luguraamatuid endast produtseerib.

Kriis võtab alasti ka ajakirjanduse lipulaeva

Olen korduvalt kirjutanud - ja minu teadustöö oligi ju sellest -, et kriisid võtavad kõik alasti. Ehk siis toimid nii nagu tegelikult oled. Riigikogu avaldus "Ajaloomälust ja ajaloo võltsimisest" ei pääsenud peavoolumeediasse - avaldas vaid Õhtuleht. Põhjus teada - 28 riigikogulase kangelaslik vastuhakk, keda ei saa nimetada teise riigi käepikenduseks ehkki lubatakse KohtlaJärve linnapeal kinnitada, et Putin pole agressor) ja Poola toetamine. Ja ikkagi oli üllatuseks Poola ründamine PM esikaanel 19. märtsil. Kaks päeva varem olid Prantuse võimud lihtsalt konfikseerinud kolm veoautot Inglismaale siirduvat kaupa puhastusvahendite ja maskide näol. Normaalne käik kriisi ajal. Poolakad nõudsid piiril seda, et Eestist pärit reisijad (oleg, keda tõttasid intervjueerima ajalehe vene toimetuse reporterid) jätaksid oma isiklikud või rendiautod maha ja istuksid suurematesse sõidukitesse. Normaalne nõue kriisi ajal. Päev varem ehk 18.03 ründas Putin krimmis järjekordselt Poolat (poolafoob!?) Ukraina pärast - tegid poloniseerides sealsetest venelastest ukrainlased. Ka sellest ei jõudnu meie meediasse midagi. Järgnes Eesti valitsuse pöördumine Soome valitsuse poole päästmaks pendelrändlemist ja mittepöördumine Läti valitsuse poole, kui ilmnes, et ei Riias ega Tallinnas teata, kui palju lätlasi käib Lõuna-Eestis ja eestlasi Põhja-Lätis tööl. Kui siiani sai veel Eesti ühes väljaandes mainida midagi kriitilist teise kohta, siis nüüd on tsensuur täielik - kriisi ajal mätsime teineteise vead kinni, est muidu pole mõeldav mõlema poole ladviku koos võimul püsimine.

Välispoliitika instituudi loomisest

Sattusin vanu Õhtulehti ära visates juhuslikult peale - mais 1991 lugesin mujalt, et on kavas luua Eesti Välispoliitika instituut ja siis ühtäkki tuli teade, et 4. oktoobril 1991 tehtigi ära. Nüüd leidsin materjalid, et loomisel arvestati - selgituskirja kohaselt - RSRi panust ja inimesi ning et algataja liikmeid oli 21, siis lisati 16 ja kohale kutsuti 36 (35 meest ja 1 naine). Keda muidugi ei kutsutud oli RSRi asutaja ja toona ainsana rahvusvahelistes suhetes  (regionaalse revolutsiooni teooria seda on) teaduskraadi omanud TA. Toomas Varrak jõudis septembris teisena saada teadusdoktori kraadi. Ühele 4.10.91 kuupäeva kandvale lehele oli käsitsi lisatud O.-M. Klaasen. H. Arumäe, E. Medijainen, T. Alatalu, M. Ilmjärv. Mis mainitutega järgnevalt tehti, ei tea, aga selle rehnuti järgi olin eelviimane ehk 40s välispoliitikast midagi teadja! Ent ikkagi mittekutsutav. Aga need olid aastad, kui ma ei mahtunud ka ühtegi tabelisse ja iga tänane rahvakirjanik või kirjanik võis mu kohta öelda, mida tahtis. Hiljem tulid siis suured ETV ajalooraamatud Alataluõ mainimata jne. Ilmselt oleks Alari Kivisaarel täna kosutav neid ridu lugeda mõistmaks milliseid varisere lasti meil toona enne ja pärast seda ETV ekraanile.

 
Alatalu Antiguas ja Barbudal!

See saab teoks 27. jaanuaril ja põhjus väga lihtne - mullu suvel kinnitati, et ÜRO Peaassamblee eesistujaks saab selle kahe-saareriigi esindaja ja saigi! Ning mul tekkis kohe põhjus sinna minna, sest riigil välisministeeriumi puudub, Ashe ise kõigest kuuendat aastat missiooni juht ja valiti kohe nii kõrgele kohale grupist, kus on 30 riiki!? Pealegi iseseisvus A&B kõigest 32 aastat tagasi. Ehk oskan pärast naasmist oma 121sest riigist seletada, kuidas niisugune esilekerkimine on võimalik. Tegelikult andis võimalust sinnapääsemiseks otsida, sest suured kruiisifirmad oma laevu sinna ei saada.

22. 01. 2014
 
Plagiaat Venemaal ja Tiit Made.

Tuletaks meelde,et mullu sügisel kihas Venemaa ajakirjandus uudistest, et ligi 50 Riigiduuma saadikut on hakkama saanud plagiaadiga. Seejärel organiseeriti seadus, mis likvideeris plagiaadi avastamiseks kehtinud süsteemi - sai +344 häält, ent selle  vastasid 13.09 teadlased - kokku 400, neist 4 akadeemikut, 13 korresp.liiget, 154 doktorit protestikirjaga, mis sisaldas 25 nime, kusjuures duuma saadik V. Vassiljev oli maha kirjutanud oma töö teiselt duumasaadikult Abeltsevilt jne. Täna - pärast neljakuulist vaikust tuli teade, et Vladimir Burmatovi "töös" esinevat plagiaati hakkab analüüsima KÕrgem Atestatsioonikomisjon ehk siis protsess läks ikkagi liikvele.

Meil - tulenevalt Kärt Anvelti kurtmistest dopingu TVsaates, et kõik tuleb varem või hiljem välja ning et talle ei meeldi plagiaat (viitas muusikale), siis kommenteerisin tema ütlust märkusega, et Eesti ajakirjanduse tipud võiksid ringkaitse maha võtta ja anda hinnangu Tiit Made plagiaadile. Ja ennäe - see anonüümselt tehtud ettepanek sai kärmelt 10 toetusklikki. Kuna kommentaare oli ligi 150, siis iga 15s toetas ja 5 klikkijat olid jätkuvalt selle paljastamise vastu. Ikkagi Kallase sõber.

16. 01. 2014
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee