Blogi
 
Plagiaat - eesti rahvuslik saladus ja uhkus

Tegelikult pigem - Eesti ajakirjanike rahvuslik saladus, sest eile tuli Postimehes uudis plagiaatorist doktorandist, kel lubati oma kaitstud töö tagasi võtta, et saaks asi summutatud. Nagu tänasele Postimehele kohane, ei ühtegi nime, s.t. autorit, tema poolt mahakirjutatud tööde autoreid, juhendajat, kaitsmiskomisjoni liikmeid jne. Rääkimata niisugusest ajakirjandusele igiomast lähenemisest, et kas ka näiteks juhendamise ja kaitsmise kulud tagasimaksmisele lähevad? Ühesõnaga - saladus mis saladus. Tuletab meelde 25 aasta taguseid sündmusi veebruaris, kui kohtuprotsessis Made-Põdra lugude vastu Sirbis, mida isegi mu vana, kuid mulle seljakeeranud ETV tendentslikult kajastas ja isegi säärane "aumees" nagu Olev Remsu ei märganud KGB meeste allkirjadega dokumenti minu vastu. Protsess lükati vastaspoole ettepanekul nimme edasi, sest nad teadsid, et mul on Nicaragua tagasisõidupilet taskus ja nii valmistatigi ette plagiaator Made valimine Moskva RSN liikmeks. Kollektiivne pätitegu, mida peeti vajalikuks tugevada pseudosotsioloogiliste uuringutega poolteist aastat hiljem Eesti Ekspressis, mille peamees oli omapärases seotuses ... Paistab, et tervikuna hästi läbi mõeldud operatsioon, mida veel üks kahtlaste sidemetega mees Rein Ruutsoo minuni kohalejõudnult info alusel (loogiliselt, et jõudis seda varemgi ja mujal teha) võttis Saksamaal 2006 ilmunud raamatus kokku: "Alatalu suudeti ära sildistada ja isoleerida intelligentsist." Tõlgime - plagiaadi paljastanud isik tuli sildistada. Ja sama, isehakanud intelligents Postimehe toimetuse näol teeb uuest plagiaatorist anno 2014 taas rahvusliku saladuse, et teda edutada tulevikus ... see mittedoktor on ilmselt kusagil 40 a vana ja ilmtingimata ilmub veel välja!

31. 05. 2014
 
Plagiaadist ja protestist a la eestlane

Sattus ette, et juunis 2012 võeti vahele Rumeenia peaminister Viktor Ponta plgiaadiga oma 2003.a. doktoritöös.

Veel olulisem - olin Õhtulehes Ühtne eesti ja orvate koosolek - 13.06.2012 kvalifitseerinud  eestlaste poliitilise protesti vormiks ka teatrietenduse Ühtne Eesti vaatamine - kõik olid rahul, et võim sai nagu tolmab, ent ei juhtunud ega ka järgnenud midagi.

27. 05. 2014
 
Putin purskas segast

Eelmisel lisaks - Dissernet avaldas väljavõtted Venemaa kultuuriminister Medinski politoloogiakandidaaditöö ülevaate, kus plagiaati nenditi 87 leheküljel 120st. Veelgi huvitavamaks peetakse seda, et ta on maha kirjutanud oma juhendaja Sergei Proskurini doktoritööst, mis kaitsti paar nädalat hiljem.

Aga kirjutada siia otsustasin olles rabatud Putini äsja näidatud esinemisest välisajakirjanikele, kus ta Ukraina puhul küsimusele - kas olete valmis tunnustama? - vastas ligi 10-minutilise tiraadiga teemal, et kuna praegune võim polevat legitiimne ja ei kasutatud tema pakutud teed, siis need, kes kontrollivad sündmusi, tahavad, et ka uus võim oleks mittelegitiimne jne. jne. Tuletas 3x meelde Janukovõtsi kui täievolilist presidenti. Täielik jura võrreldes Putini eilse terava välgutamisega, kui CNBC korrespondent juhtis vestlust. See oli tõeline arusaamatu sonimine mingist iseenese veendumusest, mida Peskovil - näidati korraks - oli ka raske kuulata. Ka välisajakirjanike nägudel oli täisüllatus.

Lisan - kirjeldatu kõlas kell 17. Kell 20 oli selge jura eemaldatud.

24. 05. 2014
 
Made ja Medinski

Kirjutan operatiivseid asju nüüd Facebookis ja sähvatusi Twitteris. Made tuli aga ette seoses Venemaa kultuuriminister Medinski läbikõrbemisega katsel saada mingi Veneetsia ülikooli audoktor. Kohe reageeriti tema vene shovinismist kantud avalduste + plagiaadi pärast. Tuleb välja, et tema väitekirja "Vene XV-XVII sajandi ajaloo valgustamise  objektiivsuse probleemid" referaatki kubises mahakirjutistest ning kogu tööd hinnati 1.-2. kursuse tasemeliseks - mahakirjutamiste ja kompilatsioonide reeglipärane tulemus. Ent pärast seda hakkas mees suurvene shovinistiks ja pärast riigiduumast väljajäämist sai ka kultuuriministriks. Ehk siis Tiit Made - pärast plagiaadiga vahelejäämist hakkas eesti natsionalistiks ja üritas saada ministriks. Õnneks ei saanud.

14. 05. 2014
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee