Blogi
 
Rotid kaovad internetist

Huvitav - hakkasin täna Ruutsoo "tarkuste" allikaid taga otsima ja ennäe - intenet ei ava nema midagi - ei TA and RR või RR and TA sisse lüües. Õnneks on viide kusagil kirjas ja raamat ka olemas, aga ikkagi huvitav - kas nime läbijooksmine blokeeriti Tallinnas või Saksamaal.

30. 09. 2014
 
Jaak Joala sildistamist protestides

Eile helistas Soonvald, kellelt sain teada Joala surmast ja ta pakkus sõna järelhüüdeks. Kõhklesin, ehkki olin temaga piisavalt suhelnud ja nagu mäletan, et ta laulis oma esimese või teise ansambliga ka ühe laulu ühes Rahvusvahelises panoraamis. 1968? Lugesin Delfist kiirelt sünnitatud nekroloogi ja "Kremli ööbik" pani masendama ja kirjutama. Ebaõiglasest sildistamisest. Pärast ei leidnud oma järelhüüet kusagilt - õhtul avastasin oma teemalehe kaudu sisenedes, et oli üles pandud 13.57 ehk siis esimesi! Aga kuna algas "Alatalu..., siis vist kuhugi varjatumasse kohta. Igal juhul oli mind tituleeritud "1980ndate teleajakirjanik ja ühiskonnakriitik" - midagi täiesti uut! Ehkki täpsem oleks "1970ndate... Kell 15 vaatasin NTVd ja seal oli juba "Kremli ööbik" Hiljem viidati Eesti allikates, et Venemaal on kasutatud Interfaxi teadet, ent eks nende allikaks olnud Delfi venekeelne tekst. Ehk siis ikka meie endi väiksed inimesed ajakirjanduses paiskasid ka leinapäeval õhku "Kremli ööbiku", mis pani pahandama isegi Laima Vaikule. Just avastasin, et mind on jälle paigutatud Eesti Päevalehe+Delfi alla.

Vaatasin õhtul ka 1996 tehtud filmi (Vahur Kersna), kus Jaak rääkis avameelselt oma keelamisest Eestis aastaks - kujutate ette! 1980ndate algul ja rääkis kõvast kohalikust tegelasest, kes oli sell koguni Moskvast välja luninud. Arvan, et tegu oli Ristlaanega ja eeldan, et rumal kultuuriminister ei saanud olla keegi muu kui Johannes Lott. Filharmoonia direktor oli muidugi Sapoznin, aga tema sõltus ülemustest.

27. 09. 2014
 
Sigudikke ajalukku talletades

Olin esimene, kes kommenteeris Luhamaa lugu ja nagu 2 möödunud päeva kinnitavad, panin täkesse. Hetkel 48 kommentaari, neist 40 anonüümset ja huvitavat palju. Kes kasutab võimalust The Guardiani Eesti-vastase viha serveerimiseks, kes taunib seda. 1 isikliku mannetuse tunnistamise avaldus - kas olid ise juures, et tead - 1 kahtlev - ämbris, nagu doktoritööga ja 5 vaenulikku: punademagoog, NLKP õppejõud ja punane taustaga vaatleja, teadusliku kommi lektor, vana kommunist, nõuka aegne staazikas luuraja.

07. 09. 2014
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee