Blogi
 
Tõelise puudega inimesed pilti!

Läks nii, et Europarlamendi valimiste kampaania alguses sain ootamatu kutse kurtide/ pimedate ühingult ja rääkisin neile üle hulga aja sellest, kuidas suhtuti puuetega inimestesse, k.a. sõjategevuses vigasaanutesse Nicaraguas. Kirjutasin sellest tagasi pöördunult sealt ka lehes, aga siis ei huvitanud see siin kedagi. Nimelt rabati mind esimesena sellega, et ühel pühapäeval ilmusid Managua peatänavale tuhanded vigased - kes omal jõul, kes abistajate saatel - ühesõnaga nad nägid välja just nii, nagu eilne AK näitas neid inimesi kuues Eesti linnas. Ainult jah - Managuas nad kõik liikusid, isegi roomates ja voodites ning seda muusika ja bändide-liikumisrühmader saatel. Tänava äärtel olid neid tulnud tervitama sajad ja ilmselt ka tuhanded inimesed. See oli nende ja see oli ka kõigi nicaragualaste pidupäev, sest nad olid osa ühiskonnast. Just seda ma ka oma loengu kuulajatele ütlesin - me peame Eestis jõudma niikaugele, et teie tulete tänavatele ja tuletate muule ühiskonnale meelde oma olemasolu ja vajadusi ning mitte keegi ei suhtu teisse halvustavalt! Just nemad on tõeline vähemus, mis vajab peatänavat ja neiks kohe kindlasti pole oma teistsugususega edvistav ja välisrahade/toetuse abil end kõigile jõuga pähemääriv seltskond, keda pole Eestis kunagi tagakiusatud. Selle rabavaks kinnituseks on Sooääre suguse kilgatus - üks ähvardas mind tappa. Kui lappate viimaste päevade lehti, siis täpselt samamoodi - üks ähvardas - on end reklaaminud mitmed tegelased. Ehk siis olete ikka haledad kujud küll, kui - võrdluseks - iga minu kommentaar, mis ilmub Delfis - teenib vähemalt kümmekond soovitust - pange sel mehel suu kinni, lõpetage selle kurjami avaldamine jne. Homovendadel-õdedel on aga ainult üks vaenlane. Kuid tahavad ilmtingimata pildis,s.t. tänaval olla. Ausalt öeldes on kahju, et tõeliste puuetega inimesed tulid organiseeritult tänavale alles siis, kui kooselumaiad ja end kehtestada ihkavad olid seaduse kätte saanud. Olnuks vastupidi, jõudnuks õiget propagandat õigele seltskonnale organiseerida.

12. 10. 2014
 
Tsensuurist veel

Kommimine läheb huvitavaks - kuna minu nimed tsensoritel niigi teada, siis esimene komm ERR-is lihtsalt kadus. Kui ma järelevaatamisel märkasin, et keegi oli kirjutanud - miks mu eelmine kustutati -, andsin minagi uue kommi alguses teada, et miks eelmine kadus. Hiljem leidsin,et kõik need kurtmised ehk siis ka esimene pool minu allesjäetud teisest kommist oli kustutatud. Uus tase Eesti tsensuuris - saad kirjutada küll, aga vaid seda, mida meie lubame.

10. 10. 2014
 
Joalast veel

Olen varemgi mõelnud - milleks Joalale barett, mida ta kandis nagu Che Guevara. Igal juhul oli see väljakutse. Julgen arvata, et ta teadis - Che oli võõras omade ja oma võõraste keskel.

loen täna Pealinnast Andres Raidi meenutusi, mille kohaselt Jaak pidas lugu oma ala proffidest. Tema arvates tähendas profi tasemel jõudmine seda, et sa tead, mida teed, ja ka vastutad selle eest. Tema sõnul on kangelasi vaja ainult seal, kus profid puuduvad. Teda häiris rahameeste ehk jupijumalate võim. Lugu kirjutet 6.10 lisan täna, et üks kommijatest tuletas meelde, kuidasjust Õhtuleht kuulutas 3.04.2013 Joalat kremli ööbikuks. Profi tasemest veel niipalju, et kirjutasin ka 6.10 loo Eesti ja Ida-Ukraina taktikate sarnasusest ja sain n.ö.kollektiivse eitava vastuse ehk siis asjaarmastajate grupp kardab profi põhjendatud käsitlust avaldada - uus! Ise selle peale ei tule, aga proffi on kärme keelustama. Väikse inimese supertase on muidugi Indrek Tarandi soolo Ansipi vastu. Aga Indrekut toetas ju kodus 40000 andunut väikest inimest. Europarlamendi valimiskampaaniast on jäänud meelde kaks intelligentset daami - kohtusin nendega eraldi kohtades, kuid Tallinnas - , kes algul väga uhkel moel kinnitasid, et neil valik ammu tehtud, et mõni minut hiljem usalduslikult öelda, et hääletavad Tarandi poolt. Tõeline suur saladus - ma hääletan väikese inimese poolt, sest olen ka ise - no vaevalt, et ta ennast väikseks peab. Pigem ikka arvab tegevat suurt tegu - näete on seal ikka mees, kes teeb, mida tahab! Eesti võimukandjate vastu, aga see on ka minu protest. Mis sest, et sellest ei tule midagi head Eestile ja temale endale ka.

Küll teisest ooperist, aga fikseerimiseks - Rein Raud ajab ikka hämmastavat jama : kas nüüd võetakse ette abielueelne seks? Ega teised kooselu leelutajad paremad pole elik neil vihastel isandatel-emandatel puuduvad argumendid. On välissaatkondadele suunatud poos.

08. 10. 2014
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee