Blogi
 
Remsu jälle rahvakohtunik

Väldin põhimõtteliselt selle Urmas Oti poolt defineeritud tegelase jälgimist, ehkki ta kipub järjest rohkem välispoliitikaski sõna võtma -meie ajalehetoimetajad on nagu on. Ent täna keegi mainis, et ta olla - minu jaoks jälle - kohtus tööl!? Leidsin 21.01 kuupäeva uudise alt isegi tema enda kohta sobilikud sõnad: "ükskõik kuidas suhtuda Kenderi teksti, kellelgi pole õigust keelata tal seda avaldada". Tõesti kõva tarkus, kui kasvõi Mein Kampf oli ikkagi keelu all ja kuigi ilmub nüüd - sellest esimene kisaja oli Remsu - , siis vaid koos lugemisõpetusega!! Veelkord - eesti toimetajad on eesti toimetajad! Avaldatud tekstis ütleb Remsu, et läks rahvakohtunikuks Keskerakonna afääride ja Eesti kohtute kallutatuse tõttu ja vist midagi veel, ent mul on meeles, et Made plagiaadi protsessil 1989 rääkis/kirjutas? ta sellest, et olla olnud huvitav vaadata ja avaldas paar aastat hiljem minu kohta mingi paskvilli. Vahepeal - aga see ongi loo püant - oli ikkagi tema kui "Sirbi" toimetuse ametlik esindaja kohtus see, kes pani lisamaterjalina toimikusse juurde kahe KGB mehe poolt alla kirjutatud dokumendi minu (vahepeal toimunud) väljaviskamisest ühingust "Teadus". See lugu tuli meelde, kui Remsu mõned aastad tagasi kirjutas KGB keskaparaadi kuraatorist kirjanike hulgas August Kuuseoksast, keda ta polevat tundnud. Ometi on just Kuuseoksa allkiri paberil, mille Remsu kohale tõi ja kohtunik lubas toimikule lisada. See kohtunik on praegu Eesti Riigikohtu kohtunik, et siinkohal küsida - milliste võtetega toimetab täna oma kohtunikutööd kodanik Remsu? Kelle pabereid ta edastab? Vabandan ette, et ei tea sellest tööst, mille eest Remsu saavat 2 eurot tunnis midagi, ent nagu öeldud, avaldada võib kõike ja teatud meeste kohta tuleks kohe kõvasti avaldada.

28. 01. 2016
 
Londoni Legatum Institute ja Postimees/Eslas nutavad kommuniste taga

26.01 avaldab Urve Eslas PMs artiklis "Kesk-Euroopa peatus" mõtlemapanevat info Eesti ajakirjandusmaastikul valitsevast olukorrast. Jutt on "kollektiivsest hullusest", millest üks osa Eestist on ilmselt prii - ilmselt pole olnud "sallimatuse, suletuse, vandenõuteooriate jõudmist peavooluajakirjandusse". Londonis asuva Legatum instituudi raport Ungari, Tsehhi ja Slovakkia, Rumeenia, Poola kohta refereeritud neli järeldust tuletasid mulle kohe meelde meie noorukese välisministri artiklit Current History 1993 või 1994.a. ühes numbris, kus ta tegi niisuguseid üldistusi Balti riikide kohta, et võttis ahhetama. Kuna ta eelnevalt ei teadnud, et kõrbe jaoks tehtud Iisraeli relvad on  külmakartlikud - ajakirjandus kujutas mind 2 päeva lollina - vaat, mida küsis, - siis selgus tõde mõni aeg hiljem, kui avastasin, et mees oli lihtsalt kirjutanud  maha ühe USA poliitiku järeldusi. Ehk seda, mida too mees ei teadnud. Ka Londoni info ehmatab - alates kasvõi Ungari06, Slovaki12 ja Poola14 skandaalide kõrvutamisest. Guyrcsany oli tipkkommunist erinevalt Radicovast ja Sikorskist! Slovakkias kõrbeti ikkagi puhtalt Euroopa solidaarsusfondi toetamisega ja pealtkuulamine oli teisejärguline. Sama kehtib Poola pealtkuulamise skandaalide kohta. Lihtsalt on mugav kõik lihtsa ühisnäite alla viia.  Samas kas siis nn. sallijatel, avatutel on ikka kohe ka piiramatu õigus valetada ja raha vastu võtta nagu jõuab!? Tippkommunistidel õigus teha seda võrdselt teisitimõtlejatega? Kas niisugune omapärane valikuline lähenemine kuulub "üldiselt aktsepteeritud mõtteviisi" hulka? Pealegi korrigeeris Slovaki rahvas esimesel võimalusel - presidendivalimistel - võimu jagamist. Ent on Londoni härrade - aga seal on venelastel alati oma käed sees - arvates endiselt hullud!?

Asi on tegelikult tõsisem, kui Postimehe artikli pikkus näitab. Seda tüüpi instituutides käibki Ida-Euroopa esindajate sildistamine ja ilmselt juba ülalöeldust piisab tõdemiseks - tegu on Londonid sulide ja kohalike koputajate kokkumängu tulemusega. Mõistagi seda KGB ja selle järglasorganisatsioonide kaastegevusel

Karta on, et just see "üldiselt aktsepteeritud mõtteviis" ja teatud tegelaste seotus Venemaaga ei lubagi Eesti peavoolumeedial valgutada Moldovas tegelikult toimuvat, sest paralleelid Eesti võimutipus toimuvaga - sealne Viru tänava tegelane jne. - on enam kui ilmsed. Samas on alust arvata, et küllap kusagil pannakse kokku täpselt sama tarku ülevaateid ka Eesti, Läti ja Leedu kohta ning neid loetakse ... Slovakkias!

27. 01. 2016
 
Rannamäe lõi põnnama

16.jaanuari LP toob pika loo Aarne Rannamäega, kes ei pea võimalikus kõrvutada moslemite sundtoomist siia venelaste sundtoomisega justkui polekski tegu Keskuse korraldusega. Kommentaaride põhjal seda märgati. Küll aga ei märgatud AR tõdemust, et kui ta 2005 läks tegema intervjuud USA president Bushiga, siis viimase abid küsisid eelnevalt - ega te ei tee juttu maridest ja kui kuulis, et mitte, jäid rahule. Tegelikult tapeti Venemaal El Mari Vabariigis, kus elavad meie hõimlased, enne seda intervjuud ja pärast intervjuud silmapaistavad haritlased ning mõni pages Eestissegi. EN PA võttis koguni vastu resolutsiooni inimõiguste ja rahv. õiguste olukorra kohta El Maris nii et teema oli aktuaalne Tallinnaski. Üldiselt on nii, et ajakirjanikud toetavad ja jätkavad oma valitsuse poliitikat.

18. 01. 2016
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee