Blogi
 
Bertelsmann kui omade suuna valik

Seoses Saksa suuna pideva rõhutamisega tuli meelde, kuidas Bertelsmanni fond loobus ajakirjast ja see anti tagasi ühes saatkonnas!

29. 04. 2016
 
Jürgen Ligit tsiteeerides

Olen alati Jürgenit oravate nutikamaks esindajaks pidanud ja ilmselt saaks temast ka Eesti parim president. Ent valijateks on tahatuppa pääsenud midagi jagava viiendiku kõrval broilerid, ohmud ja lihtsalt oma rahva kallal tänitavad sulid-kaabakad. Neid on mujalgi kui Toompeal, kui vaadata, kuidas püütakse luua pilti, et tegemist on väga tõsise otsustamisega, milleks rahvas polevat võimeline. See selleks.

Sattus kätte Jürgeni intervjuu Arteris 23.11.2013  - Kaitsen vaesemat seltskonda! Sirbis olla ilmunud ühe amatööri maksupoliitiline artikkel, millele ta pidi vastama. Juhtus ennenägematu: toimetaja hakkas esiteks kirjutama mulle juurde mingit kohmakat lauset, mis mulle kui kirjaoskajale ja autorile ei saa sobida , ja teiseks viiteid uuringutele, mis tõestaksid mu seisukohti,

Täpselt sama sünnib välispoliitiliste lugudega - kõige targemad on amatöörid ja toimetajad.

13. 04. 2016
 
Kodanikuõiguslased vs. islamiuurijad. Tsensuurist Eestis

Eilses EPL on Villu Zirnaskilt õige märkus, et tegelikult puudub lääneriikide senise, kriisini viinud analüüs ja et meedias laiutavad igasugused moodsad inimõiguslased. Paras koht, et meelde tuletada - 2012-13 suutsin samas Eesti Päevalehes avaldada Araabia kevade analüüse ja revolutsioone lahata skeemide, tabelite vormis ehk lugejale eriti arusaadavas vormis. Siis see järsku lõpetati - võimalik, et kinnituste pärast "Süürias on avantüür", mis läks vastuollu Lääne sooviga ka seal võita. "Diplomaatias" aga avaldati sel ajal Kadri Liiki eestvedamisel mitu Lääne tegelaste artiklit sellest, kuidas Süürias kohe-kohe võidetakse. Nüüd on siis tulemus käes ja samas ei tea inimesed midagi sellest, miks nii läks. Miks sõda Euroopasse üle kandus jne. Ehk siis - see on ka EPL enda probleem, sest tema lugejad on teised kui Delfi omad.

13. 04. 2016
 
Kuuba kosmonaut Eestis

Avastasin arhiivi korrastades, et 23. juuli 1986 loodi Nõukogude-Kuuba sõprusühingu Eesti osakond ETKVL-i saalis, kuhu oli mul ka kutse ja kus ettekande pidas minister Kraft kui tulevane ühingu esimees ja ametlikud sõnavõtjad olid kangur Zinaida Agafonova ja TRÜ õppejõud Jüri Talvet. Mind mõistagi ei saanud panna - kahtlane keskkomitee silmis, kuid ma vist ise võtsin sõna. Igal juhul astus mulle ligi kas Hubert Veldermann või Lembit Lauri ja ma rääkisin pikalt sellest, kuidas Eesti ajaleht "Olevik" kajastas 1897? kuubalaste vabadusvõitlust 1895-98 järjejutuga, mis nagu oli kirjutatud siin, ent kirjeldas väga täpselt Santiago de Cuba väljanägemist. Me isegi mängisime kokku, nagu ma oleks "Oleviku" lehekülgi krabistanud. Ilmselt oli see minu pikim Nõukogude aegne sõnavõtt Eesti raadios. Panin kõll pealkirjas kosmonaut, ent tuli nüüd kirjutades ette, et temaga kohtumine oli Olevimäel ja sealt sõitsime Kurtna sauna, kus mul ühel hetkel sai selgeks,et ma küll kosmosesxse ei lenda!

12. 04. 2016
 
kuhu kurat see läheb

Oleks huvitav teada

12. 04. 2016
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee