Blogi
 
Tarandi fenomeni vildakas ja poolik uurimine

EPL 19.09.2013 annab teada, et Europarlament lasi Tartu ülikkoolil Eesti ehk Tarandi kui üksikkandidaadi edu peal uurida, kas neil tüüpidel on menu Euroopa mastaabis ka. Niipalju kui tekst lubab öelda, on eurojhmid silma kinni pigistanud asjaolule, et üksikkandidaatide  orhkus algas siis, kui valimisaktiivsus langes alla 50% ja et Tarandile eelnes Ilves - millest ma Pariisis kõnelesin ja ka oma euroskeptilisuse artiklis analüüsin. Ehk siis  - küsitav uurimus.

19. 07. 2016
 
Jube ja Eestile kahjuli sotsioloogiline lollus

Viskan vanu ajalehti ära ja avvastasin EPL Möte 24.aprill 2015 sigadused, mille vastu olen Nicaraguast tulnult - seal tehti sama - alati protestinud. Jutt on eurolollide järjekordsest küsitlusest, kuhu Baltikumist on võetud eesti, Jugoslaaviast Horvaatia jne jne ning raha on tasku ajanud Tartu ülikooli sotsioloogid Airi-Alina Allaste juhtimisel. Muide - samade meetoditega tõestati ka Euroskeptilisust, millega olen tegelenud ja ootan praegu oma publikatsiooni.

Lühidalt - teemaks mille poolest eesti ja Eesti vene noored sarnanevad? Alaküsimustik "suhtumine vähemustesse" 1. vaadakem, milline erinev sisu on küsimustes iga rahvuse kohta:  "venelased on ohuks" "venelased panustavad ühiskonda positiivselt" "on õige olla muslimite vastu umbusklik" "muslimid panustavad ühiskonda positiivselt" "juudid panustavad oluliselt ühiskonda" "juudid räägivad liiga palju holocaustist" "politsei peaks mustlase vastu karmim olema" "mustlased panustavad ühiskonda positiivselt". Eks ole - mustlaste puhul tuuakse esimese asjana kohe politsei mängu, juudid on ainsad olulised panustajad jne. jne. Elik - üksikjuhtumid mõnes riigis on laiendatud kõigileä

Arusaadavalt tulid vastused nagu vaja ehkki selle hinnaks on rahvaste jagamine kastidesse. Ja niisuguseid küsitlusi korraldab Euroopa Liit!?

18. 07. 2016
 
Indrek Tarand valmistub ristisõjaks 2005

... Venemaa vastu."

Aatemees, osav poliitik, hea jutumees vs. staar-ametnik, avantürist ja napsisõber

EPL laupäev 26.02.2005 Persoon autor vist Risto Laurisaar võib lugeda: Lähiajal plaanib Tarand koos mõttekaaslastega asutada kodanikuliikumise, mis hakkaks häälekalt nõudma Venemaa väljaheitmist G8 riikide hulgast, ning suhted endiste kommunistidega vajavad samuti veel klaarimist. "Kui saaks, siis kiiritaks ühiskonda kui vähkkasvajat, et saaks kõigist järelejäänud kommunismirakkudest lahti. Aga kiiritamise käigus võib ka terveid rakke kahjustada ja kui on lootust paranemisele, siis ei tohi terveid rakke vigastada."

17. 07. 2016
 
Peeter Oja arrogantsi võidukäik

EPL 17.04.2006 annab Pja hea pildi sellest, kuidas Õhtulehe ja Delfi ajakirjanikud tema abil tegid potentsiaalsest tapjast süütu ohvri - julges sõidunahaali korrale kutsuda. Kirsti Vainküla otsis politsei andmebaasist lisaandmeid, küsitlevad sõpru - kas mees närvihaige jne. Tartu ülikooli kiitusega lõpetanud Vilja Kiisler ründavat teda Mahvalda nime alla Delfis.. Ühiskonna üldisteshoiakutes on midagi mäda.

06. 07. 2016
 
Partei - komsmol 1965 75

1965 oli mittekommuniste nõukogudes 50.3%

1975 kP 49,2% ja komsomol 21,3%

Kaarel Tarand midagi lollilt EPL 23.3.2006 Vseviov korrigeerib 228.3.2006. Et saadeti meelega välismaale mitteKP, et pääseks ligi emigrantidele ja koputaks paremini. Jürjo kirjutanud algperioodist - hilisem Moskvas

05. 07. 2016
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee