Blogi
 
ERR klassifitseerib Õhtulehte

Tänases ERR arvamuses konstateerib Rain Kooli, et presidendi tõstatatud koduvägivald "ei puuduta sugugi ainult n.ö. madalamaid ühiskonnakihte. Pekstakse nii hurtsikutes kui paleedes. Kodudes, kus ainuke lugemisvara on Õhtuleht ja seal, kus tsiteeritakse igapäevvestluses vabalt Nietzchet ja Kanti." Toimetajahärra unustab ära, et kirjutajaid-arvajad inimesed on Eestis siiani sundpaigutatud EKP keskkomitee omaaegsete suuniste põhjal - Moskva-või lihtsalt võimutruud kirjatsurad võivad kirjutada parteilises ajakirjanduses ehk selles, mida täna nimetatakse Brüsseli-kuulekaks peavoolumeediaks, Asjatundjad ja oma arvamuse omajad võisid toona ja ka nüüd kirjutada mitte-EKP keskkomitee väljaannetesse (Edasi, Noorte Hääl, Kultuur ja ELU) ehk tänases mõttes mittepeavoolu väljaannetesse, milledest osa on muudetud kollaseks. Kui see viimane kõrvale jätta, leiab ka Õhtulehest teinekord Nietzchet ja Kanti.

27. 02. 2017
 
Tsensuur Eestis - Putinit võib, Trumpi ei või

Tänases ERRis on üleval Georg Kirsbergi kommentaar sellest, kuidas Euroopas sillutatakse teed putinismile. Mees on osalenud mitmel üritusel mujal Euroopas ja toob värvikaid tsitaate. Artikkel on silmatorkavalt pikk ehk siis avaldati kõik. Seda kummalisem on tõdeda, et minu viimasest loost - pandi üles 18.01 - võeti maha pool ehk ta siis võrdub umbes kolmandikuga Kirsbergi loost. Sealjuures jäeti avaldamata just tsitaadid Trumpi kõnedest ja twieetidest kõrvutatul sellega, mis tegelikult lugejate-kuulajateni jõudis. Ehk siis - meil tsenseeritakse Trumpi ja ei tsenseerita Putinit!?

23. 02. 2017
 
Veelkord A-vastalisusest

Võtsin huvi pärast ette ja selle Trumpi- kommenaaride jagunemine oli nii. avalikke 35 ja neist 5 "tervitasid" mind. Ananüümsedi 76 ja neist 22 "kiitsid", sealjuures olid 10 pannud Alatalu pealkirjaks või alustasid sellega. Kaks meenutasid ekskomparteilast ja üks pakkus kobinatsiooni A ja TM! Kõrvutades viimaste nädalate komme, kordan - tegu on organiseeritud rünnaku või üldnakkava meeltesegadusega. Tasub kõrvutada kordadega, kus mind kümnest suust korraga tehti EKP KK töötajaks!

13. 02. 2017
 
Ootamatu Alatalu-vastulisus

Viskasin üle mõne aja pilgu Delfi loo, millel oli superpealkiri "Trumpi kriitikud ja vastalised lubavad Putinile laiutada" kommidele, ja üllatusin oma nime kasutamisest - vist kaks kolmandikku kommijatest on pidanud vajalikuks mind "hinnata" ja Delfi toimetajat mõistusele kutsuda minu avaldamise pärast. Eioska muud öelda, kui et kogu seda kampa ärritab minu tagasituleks ekraanile. Mis sest , et TTV ekraanile enet smas vormis ja stiilis nagu 45 aastat tagasi. Kohe leidus alla keskmiste kamp, kes hakkas mind kukutama ja nüüd kordub sama. Mis teha, kui siiani on välispoliitikat selgitatud nii, et kõike osavalt kokkuvõttev pealkiri käib paljudele üle jõu - pole harjutud kaasa mõtlema.

12. 02. 2017
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee