Blogi
 
Põhiseadus 48 tunniga!

Ants Erm tunnistab oma FB posituses, et rääkis 26.3.2017 ülikooli aulas - Adams jt. (Ülo Sepp + ?) kirjutasid oma põhiseaduse variandi valmis ca 48 tunniga. Huvitav - mitu tundi või minutit kulus ainuüksi Rüütli riuka sõnastamiseks!?

31. 03. 2017
 
Taagepera tunnistab põrumist

Tänane AK rabas Rein Taagepera usutlemisega IRList, millle kõdunemine olla lootusetult kaugele läinud.  Teda saaks päästa vaid Res Publica poiste poliitikast 40-aastastena lahkumine, millesse ta ise ka ei usu. Ta süüdistab neid isamaa asendamises poliittehnoloogiatega, mis olla irvitamine või kui soovite irlitamine isamaa üle. Kuna enamus Res Publica poisse olid minu noorte poliitikakooli kasvandikud, kes n.ö. üle võeti ja mõned ka Saksamaal stazeerisid, siis pean vajalikuks tõdeda, et nn. poliittehnoloogiate maaletoojaks Eestis oli Taagepera. Sealjuures küüniliste tehnoloogiate maaletooja, ent Eesti tase oli säärane, et siin võis iga väliseestlane läbi lüüa - teda lihtsalöt usuti rohkem kui Keskkomitee tegelasi. Taagepera ise ju kandideeris vaid selleks, et Rüütlilt hääled ära võtta ja lasta Isamaal realiseerida see, mis oli juba põhiseadusesse sokutatud - Meri võit 2. valimisvoorus Riigikogus. Miks ta 10 aastat hiljem uuesti sekkus, tulenes ilmselt edevusest ja Meri palvest, kes kuidagi ei soovinud leppida sellega, et nende 1992.a. meistriteos - Rüütli mittelubamine presidendiks ehk siis teine riigipööre Eesti ajaloos, oli läinud aia taha - Rüütlist ikkagi sai president. Täna tuleb nii Taageperat kui Merit pidada eesti populismi võidukäikgu tagajateks - ilma nende avaliku toeta poleks Res Publica jõudnud Isamaa kaaperdamiseni. Kolm selles mängus kaasalöönut on end hästi kindlustanud - Kelam, Laar ja Parts. Karta on, et Reinsalu, Vaher ja ... (Raudne on mängust väljas, Veskimägi läks kõrvale) võitlevad oma rikkuse eest lõpuni.

26. 03. 2017
 
Tsensuuri periodiseerimise huvides

Eile pidasin vajalikuks kohapealt sekkuda PM arvamustoimetaja juttu, kes politoloogide seminaril, mille pealkirja olid kõik ettekandjad unustanud, väitis, et kõik on korras - kedagi ei ignoreerita, vastatakse jne. Kutsus üles kirjutage - läksin juurde, tuletasin värsked faktid meelde ja sain lubaduse. Eks vaatame!

18. 03. 2017
 
Kremli kaks käekirja - USA ja Eesti

Putini suuvooder Peskov andis 2.03 teada, et pole kursis kas suursaadik Kislyak kohtus Sessionsiga või mitte ning et Kremlil polevat mingit huvi end siduda selle emotsionaalse probleemiga. Ehk siis Moskva ei kinnita ega ka lükka midagi ümber. Risti vastupidiselt käitus Sputnik, avalikustades ise 27.02 tõendmaterjali sellest, et Eesti valitsuse võtmeisik - Jedinaja Rpssoija koostöölepingu allkirjastaja ja "see uks Kremlisse jääb lahti" lubaja -  tõepoolest valetas. Mõistagi oli see mõeldud kontrollimaks valitsuse suhtumist peamisse ning mõistagi ollakse tulemusega rahul.

03. 03. 2017
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee