Blogi
 
Jüri Luik RSR-is

Sain 14.06 EE-st teada, et Valhallaga seotud Jüri Luik olla olnud kutsutud ka RSR-i väitlusnäidenditesse. "Näiteks mängiti Hiina moderniseerimist pooldavate ja vanameelsete poliitikute vahel. Luik esindas vanameelseid. Või siis debatt Nõukogude vägede väljaviimise üle Afganistanist. Täpselt ei mäleta, aga mängisin vist Tsernenkot. Igal juhul me võitsime." Ploho igrali, tovarists Luik!

Tuleb meelde, et ise mängisin Barry Goldwateri esindajat ja lollitasin, s.t. naerutasin publikut nii, et võitma pidanud Titma ja Loone? tandemil tuli mind jõuga lavalt minema viia, et end võitjaks kuulutada. Seejuures olid meil kokku lepitud vaid üksikud stseenid - muu oli improvisatsioon. Efektsemaks võtteks sai naiste rinnahoidja "avastamine" Titma-Eero Loone kohtunikelaua sahtlist. Kusagil peaksid mingid märksõnad olema....

21. 06. 2017
 
Remsul Putini sündroom

Suurteoreetik Remsu on jälle millegagi maha saanud. EPLis. Loen temalt vaid rasvaselt antut ja ennäe - Tammsaarel mingi varjunimi ja temal olla ka soveti ajal olnud. Olen kirjutaanud, et puutusin temaga kokku, kui ta tassis Sirbi esindajana kohtuprotsessile kahe KGBshiniku - Napa ja Kuuseoksa allkirjadega paneri minu väljaheitmisest ühngust "Teadus". Ise aga hiljem väitis, et ei tea Kuuseoksast midagi. Nagu uuest loost nähtub, alustab Dostojevskiga ja lõpetab Dostojevskiga, siis jäi pil migile "eestluse hauakaevate leksikonile" ja siis mul turgatas Putini ootamatu vahelejäämine. Pole raske märgata, kuias ta viimastel päevadel püüab selgeks teha, et Kremlil polnud mingit pistmist häkkimisega USA serveritesse ja selle pideva ponnistuse käigus järsku ühel hetkel plahvatas - aga kui oli tegu Vene patriootidega!? Mis mõistagi kohe üles nopiti. Mul on tunne, et Remsu selles arusaamatus ja segases tekstis on ka mingi plahvatuse kirjas.

06. 06. 2017
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee