Blogi
 
vanker 1965 ja vanker 1989

Olin Nicaraguas 8-9-89 ja kui nüüd loen, et Stalin ja Breznev ratsutasid kohale ja viidi vankril ära, siis sarnane asi toimus ju ka esimestel üliõpilaspäevadel 1965 - Laur Karu hobusega ees ja kõige halvem tudeng ja õppejõud vankril. Ja pärast kirjutati, et kõik algas 1968.a.

12. 09. 2018
 
Venemaa telejaamadele kommenteerimisest

Olen seda teinud nii riigikkogus olles, kui väljaspool seda. Riigikogu päevil jagasin kommentaare 7-8-le riigile. Tänaseni välja, kui kommenteerisin Nestor-Kaljulaidi juttu Baltnewsile. Nad helistasid ka mulle Portugali, ent siis loobusin juttu alustamata öeldes, et olen infost väljas. Tagasitulles avastasin, et just 30.-31. augustil olid Postimehes ilmunud paljastused nende tegevuse kohta. Mõistagi teeb see paljud ettevaatlikuks, eriti kui lugeda Yana Toomi tentsiku kommentaare. Nüüd võib ka nii olla, et nad ei saa enam kõigilt kommentaare. Aga neil on vähemalt võimalus arvata oma raadios ja TVs. Keeldun mina tegemast, kaotan ühest vähestest võimalustest eksperdina esineda ehk siis - miks ma üldse selle alaga tegelen, kui puudub väljund! Kui Eesti kanalid ei taha ja lepivad nõrga kvaliteediga, harin parem välismaalasi.

Tegelikult on Eesti ikka paras kaakide ja aferistide riik, kus asjatundmatute või lihtsalt nõrk  seltskond võib info jagamise monopoliseerida ja sundida kõiki nende mulinat kuulama-lugema. Asjatundjaid nagu poleks olemaski! Eks seda teata ka Venemaal ja osatakse asju sättida - kui tagantjärgi mõne ajalehe suuna muutus ja Alatalu lugude ärakeelamine sünkrooni panna ning meenutada, kes siis kommentaare hakkas küsima, siis võib ikka teatud loogikat näha küll. Vene välisministeeriumi sissesõidukeelust on möödas kolm kuud ja ... on neid, kes enam ei helista ja neid, kes helistvad edasi + mõni uus. Jällegi terenduvad sünkroonsed muudatused. Haistan huvitavaid järeldusi, aga ega sellest Eesti välispoliitika ja selle propaganda huvitavamaks lähe - pole lihtsalt taset. Isegi pikas Trumpi-Obama võrdlusloos on 2 aastat olulist puudu ja üldistuste tulemuseks moonutatud pilt. Vastulugu kirjutada pole mõtet, sest seda ei avaldata või ei maksta raha. Sestap pigem uurin enda lõbuks kuidas Paulusest Sauluse tegemise 4. etapp kulges.

11. 09. 2018
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee