Blogi
 
Mida rahvas/üliõpilased tahavad?

Aga ikka seda, mida on neile räägitud ja lubatud rääkimiseks lubatud seltskonna poolt. Ei uskunud, aga kahel viimasel päeval 6.-7.2 olen kogenud, et me polegi demokraatide tüüritavast osast Ameerikast maha jäänud. Mõtlesin lahata, aga tuleb ette, et just äsja rääkis raadios inimene, kes kinnitas, et asub hetkel Indias - ja andis nii vildaka pildi maailmast toimuvast kui sai. Mõned nädalad tagasi otsisti FB kaudu esinema inimesi, kes on käinud Iraanis. Nii need teadmised ja hoiakud kogunevad.

Pärnus - vist Sütevakas - oli poliitikuid kuualama tulnud 7 või õpilast, aga rutati lisama, et teised said neid kuulata koridoris. Siit algabki jama - välispoliitika see on pilt, ruumiline ettekujutus sellest, kus miski toimub ja mis miskit mõjutab. Seda kõrvadega ei kujunda - selleks on vaja pilti ja siit algaski omal ajal Alatalu fenomen, mida Pärnus ja Pärnu-Jaagupis jätkasin. Mida Hisp TV jätkab nii et lust vaadata.

Natuke ka uue sundmõtlemise kujundajatest - oli lust vaadata, kuidas Trump USA kongressi vastasleeri, eriti end valgesse rüütanuid- oi, me oleme puhtad ja õiged - paika pani. Õigemini seda, kuidas sellega lepiti. Uus kongressnaine, kes on viimastel nädalatel Trumpi kostitanud niisuguste sõnadega, et meesterahvalgi on neid raske siin ümber kirjutada - üksnes zestikuleeris ja vingerdas närviliselt. Aga ta oli pidevalt pildis, kui naeratas, sest sealsele ja muule ajakirjandusele pole probleemiks tema sõnakasutus ehk siis on antud luba kordamiseks. Mis muud, kui ootame - täna on nende aeg. Või ikkagi üritame ka ise sõnaõigust ja sõnumi andmise õigust tagasi saada.

08. 02. 2019
 
Lossiplatsi 1a Tallinn 15165 | +372 6 722 622 | toomas.alatalu [ät] riigikogu.ee